Výskoky a pár shybů nebo jen jednoduchá protahovací cvičení na hrazdách, bradlech a žebřinách. To vše se dá zahlédnout prakticky každý den na workout hřištích v Žatci, Lounech, Chomutově a mnoha dalších městech. Venkovní posilovny pro trénované, děti i seniory lákají po celý rok.
I v těchto dnech například taková venkovní posilovna mezi zimovištěm vodního ptactva a fotbalovým areálem Slavoje na břehu Ohře v Žatci je aktivně využívána. Před pár dny poprvé hřiště vyzkoušela s kamarádkou mladá maminka dvou dětí Jana z Holedeče, která doma cvičí pravidelně, ale takový „profi“ trénink na čerstvém vzduchu je k nezaplacení. A zadarmo. Bohužel po vyhlášení "lockdownu" do Žatce prozatím nesmí, ale těší se, až to znovu bude povoleno. "Zdraví je přednější," říká. Takže teď na workoutovém hřišti zastihnete jen místní zájemce. Často sem chodí kamarádi Dominik, Tomáš, Kristián, Kevin, Gizela, Džesika, aby se protáhli, zacvičili, nebo i zaboxovali. „Je to parádní, učíme se posilovat s vlastním tělem, i holky se přidaly. Jsme tu docela často,“ říká Dominik, kterého baví dělat salta na bradlech nebo ručkování a minulý pátek odpoledne nám to i předvedl.
Workout hřiště v Žatci bylo otevřené v létě 2018 a od té doby je oblíbeným cílem nadšenců ze širokého okolí. Rádi zde trénují borci a borkyně z amatérského sportovního týmu Street Hard Workers, jejichž jeden z posledních tréninků na žateckém hřišti přinášíme:
ZDE.
Napsal(a): Alla Želinská
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video