Zájem o prohlídku nové budovy archivu byl obrovský

Redakce 2022-06-24 13:55:06

Celá řada kulturních akcí skrytá pod stručným názvem ,,Muzejní noc“, která v Lounech proběhla minulou sobotu v sobě zahrnovala i představení nové budovy Okresního archivu v Lounech široké veřejnosti. Sobotní večer už pomalu padal soumrak, když před novou budovu archivu mířily kroky zájemců o regionální dějiny.

 Na prostranství před vstupem přivítal návštěvníky vedoucí lounského pracoviště Jan Mareš a bylo zřejmé, že ho zájem o nové pracoviště na jedné straně těší a na druhé bylo zcela jasné, že účast výrazně předčila jeho očekávání. Už na první pohled byl zřejmý nepoměr návštěvníků k představované stavbě. Roli průvodce zvládl ředitel Mareš na jedničku s hvězdičkou a průvodním slovem přiblížil konstrukční detaily objektu. Na novostavbě je patrné, že projekt vznikal ve spolupráci architekta s pracovníky archivu a je koncipovaný tak, aby omezil potřebu zbytečné fyzické námahy pracovníků a přitom poskytoval deponovaným sbírkám maximální ochranu. O poznání budou lepší pracovní podmínky, ale i studovna pro badatele bude poskytovat větší komfort pro práci. Z pohledu pracovníků je rovněž nesmírně důležitá rezerva na uložení archiválií. Zájemcům o regionální dějiny zcela jistě usnadní studium dokumentů nová moderní technika. Nezbývá než popřát pracovníkům Okresního archivu v Lounech v novém pracovišti spokojenost a mnoho úspěchů ve vědecké práci. Text, foto: Petr Novák

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video