Zájem o prohlídku nové budovy archivu byl obrovský

Redakce 2022-06-24 13:55:06

Celá řada kulturních akcí skrytá pod stručným názvem ,,Muzejní noc“, která v Lounech proběhla minulou sobotu v sobě zahrnovala i představení nové budovy Okresního archivu v Lounech široké veřejnosti. Sobotní večer už pomalu padal soumrak, když před novou budovu archivu mířily kroky zájemců o regionální dějiny.

 Na prostranství před vstupem přivítal návštěvníky vedoucí lounského pracoviště Jan Mareš a bylo zřejmé, že ho zájem o nové pracoviště na jedné straně těší a na druhé bylo zcela jasné, že účast výrazně předčila jeho očekávání. Už na první pohled byl zřejmý nepoměr návštěvníků k představované stavbě. Roli průvodce zvládl ředitel Mareš na jedničku s hvězdičkou a průvodním slovem přiblížil konstrukční detaily objektu. Na novostavbě je patrné, že projekt vznikal ve spolupráci architekta s pracovníky archivu a je koncipovaný tak, aby omezil potřebu zbytečné fyzické námahy pracovníků a přitom poskytoval deponovaným sbírkám maximální ochranu. O poznání budou lepší pracovní podmínky, ale i studovna pro badatele bude poskytovat větší komfort pro práci. Z pohledu pracovníků je rovněž nesmírně důležitá rezerva na uložení archiválií. Zájemcům o regionální dějiny zcela jistě usnadní studium dokumentů nová moderní technika. Nezbývá než popřát pracovníkům Okresního archivu v Lounech v novém pracovišti spokojenost a mnoho úspěchů ve vědecké práci. Text, foto: Petr Novák

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video