Mezinárodní chmelařský kongres zavítal na Žatecko a Lounsko. Kongres se koná po 25 letech opět v Praze, účastní se ho na 180 delegátů, kteří jsou převážně z evropských zemí a Spojených států amerických.
Poté co si prohlédli chmelnice na Žatecku a Lounsku, zavítali do Chmelařství v Žatci na oběd. Dneska se delegáti po prohlídce Žatce přesunou zpátky do Prahy. Zítra bude program pokračovat Valnou hromadou, udělením chmelařských řádů a prohlídkou Pražského hradu a v pátek bude kongres zakončen odjezdem delegátů domů. Více informací o 58. kongresu Mezinárodního sdružení pěstitelů chmele v příštím čísle našich novin.
Napsal(a): David Evan
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video