Velká Černoc – Druhý ročník vodního póla na rybníce na návsi uspořádalo v sobotu 4. srpna občanské sdružení Velká Černoc sobě. Do turnaje se přihlásily tři místní týmy. V utkáních na dvakrát pět minut se nejlépe vedlo Chobotnicím, které zvítězily. Stříbro brali Tučňáci a třetí místo zbylo na Sviště. Poté se všichni přesunuli na hřiště, aby se poměřili v dalších soutěžích. Fotky z akce najdete ve fotogalerii na této stránce.
Dospělí dali dohromady čtyři družstva, děti pouze dvě. Při některých z nich – například hodu na koš či kbelík mohli soutěžící rovnou vyzkoušet nové míče, které sdružení zakoupilo za peníze z dotace od Ústeckého kraje. Ten na pořádání akce a nákup sportovního vybavení – trampolíny, výbavy na vodní pólo, míčů, rozkládacího stolu na ping pong a dalších dal čtyřicet tisíc korun.
Napsal(a): Veronika Salášková
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video