Vánoce v parku nebo na náměstí? Letos na obou místech

Redakce 2024-10-26 10:18:00

Chomutov - V letošním roce budou Chomutovské Vánoce nově probíhat na dvou místech. Lidé se mohou těšit na Vánoční trhy na náměstí 1. máje a na Vánoční park s Ledovou arénou, vyhlídkovým kolem a dalšími atrakcemi v Městském parku. Vánoční program startuje již 30. listopadu.

„Chomutovské Vánoce 2024 se budou nově odehrávat hned na dvou místech ve městě. Letos se vrátí tradiční trhy na náměstí 1. máje, občané ale nepřijdou ani o krásný Vánoční park,“ prozrazuje Silvie Škubová, pracovnice odboru vnějších vztahů. Součástí Vánočního parku plného pohody bude až do 1. ledna 2025 Ledová aréna, vyhlídkové kolo, fotopointy s vánoční tématikou a zimními maskoty. Bude se zde také odehrávat víkendový doprovodný program u hudebního altánu pro děti a jejich rodiče, nebude chybět ani tradiční betlém v altánu, jízdy lokálkou Amálkou ze Zooparku Chomutov a samozřejmě občerstvení.

Vánoční trhy na náměstí 1. máje po celou dobu obohatí kreativní vánoční dílnička s razítkem Ježíškovy pošty a s posezením. Na náměstí bude také umístěna tradiční zvonička pro štěstí a velký party stan s nabitým vánočním doprovodným programem. Od pondělí do čtvrtka budou na náměstí ve stanu vystupovat žáci chomutovských škol, od pátku do neděle pak převážně místní hudebníci a taneční kolektivy. Samozřejmě nebudou chybět ani víkendové pohádky pro nejmenší nebo tradiční Vánoční country bál.

„Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s ohňostrojem se uskuteční 1. adventní neděli, tedy 1. prosince, od 16.45 hodin na náměstí 1. máje. Podrobný program Chomutovských Vánoc bude od 15. listopadu 2024 zveřejněn na webu visit.Chomutov.cz a aktuální informace budete moci najít také na facebookovém profilu města Chomutova,“ komentuje Zuzana Kroutilová, vedoucí odboru vnějších vztahů.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video