Ve vepřínu zastřešili jímku. Pomůže to?

Alla Želinská 2025-01-03 14:20:00

Společnost Animo Žatec farma Vroutek po několika jednáních a následné projektové dokumentaci přistoupila loni na podzim k vlastní realizaci zakrytí nové jímky v místním vepříně.

Mělo by tím dojít ke snížení intenzity zápachu. V letních měsících se ukáže, jestli bude mít zakrytí vliv na intenzitu zápachu. K jednání o úpravách ve vepříně se zapojil také nový spolek Vzduch pro život, který založili občané Vroutku. Na jejich facebookovém profilu si můžete přečíst o nedávném setkání s vedením farmy. „Děkujeme aktivním občanům a společnosti Animo, že se snaží problém řešit,“ říká starosta Vroutku Jaromír Kubelka.

Účelem založení spolku je ochrana životního prostředí, zejména s ohledem na kvalitu ovzduší ve Vroutku a přilehlých obcích. Spolek má pět členů. Předsedkyní je Simona Pavlíková, ostatní členy Petra Dormiševová, Jan Čermák, Tomáš Hvězda a Vanda Hvězdová. 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video