K dramatickému zásahu došlo předminulý čtvrtek po devatenácté hodině v jednom z bytových domů v žateckém Podměstí, kde došlo k úniku plynu. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, kteří zareagovali na tísňové volání obyvatel.
,,Jednalo se o únik plynu v bytovém domě. Po příjezdu na místo události zde zasahovala HZS Žatec, která prováděla detekci. Přívod plynu byl uzavřen a proběhlo odvětrání prostor,” sdělil našim novinám za dobrovolné žatecké hasiče Petr Šutera.
Následující den ukázali žatečtí dobrovolní hasiči, že jsou vždy tam, kde je potřeba pomoc. A tak třeba pomohli s přestěhováním a přepravou piana z Galerie U Radnice, která ukončila svůj provoz na náměstí Svobody, do kapucínského kláštera.
Foto: SDH Žatec
Napsal(a): Hedvika Mašková
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video