Příběh Memory pokračuje

Redakce 2025-11-29 09:34:00

Před několika měsíci nám afrikanistka Marie Imbrová poslala krátký článek o tom, jak Klub přátel Tengenenge se sídlem v Černochově pomáhá plnit sen dívce Memory z této komunity.

Během léta jí zařídil a uhradil přijetí na střední zdravotní školu v Harare a pečlivě sleduje její studijní pokroky. V současné době je předsedkyně Klubu přátel Tengenenge opět v Zimbabwe a s Memory, stejně jako s ostatními podporovanými dětmi, se setká. Mají totiž letní prázdniny a nový školní rok tam opět začne v lednu.

Zimbabwe je komplikovanou zemí a náklady na vzdělání plně hradí rodiče, případně donoři, při čemž vzhledem k inflaci, stoupají každý trimestr. Klub přátel Tengenenge podporuje děti z této sochařské sochařské komunity již patnáct let, dárce získává na přednáškách nebo na charitativních akcích, kterých se účastní.

V Lounech se můžete s předsedkyní klubu Marií Imbrovou setkat již následující den po jejím návratu z Harare, a to 13. prosince v prostorách lounského muzea, kde bude nabízet africké vánoční ozdoby, košíky a drobnosti. A určitě si najde čas i na vaše dotazy. Výtěžek z prodeje půjdejako vždy na podporu školní docházky dětí z Tengenenge. Tak zahrňte návštěvu lounských vánočních trhů do vašich adventních plánů. Bude to stát za to. (mai)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video