Velká Černoc – Oslavy nultého adventu proběhly letos poprvé v obci Velká Černoc. Na příchozí čekali pravé zabíjačkové hody s ukázkami výroby a prodejem, stánky s medovinou, trdelníky, perníčky, košíkář, dráteník, kovář, výroba svíček a také stánek s výrobky dětí ze Základní školy Měcholupy. S přípravou vepřových hodů se začalo již v 7 hodin ráno. Více snímků naleznete zde.
Slavnostní zahájení adventu se konalo v 10 hodin a ujala se ho starostka obce Doris Černíková a Radek Holan za občanské sdružení Velká Černoc sobě. Poté vystoupil Poutníčkův sbor z Liběšic a následně harmonikář, který přítomným hrál k jídlu i zábavě až do odpoledních hodin. V místním kostele se konala mše, kterou sloužil otec Vilém z farnosti Liběšice. V kostele byla též ke zhlédnutí výstava fotografií dokumentujících postup opravy zdejšího hodinového stroje a postup při instalaci venkovního osvětlení kostela. Ty byly pořízeny z dotace nadačního fondu T-Mobile. Zrenovovaný hodinový stroj byl v 18 hodin slavnostně předán veřejnosti. Akci uspořádal Obecní úřad Měcholupy a občanské sdružení Velká Černoc sobě.
Napsal(a): Veronika Salášková
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video