Zima se na rozhledně neblaze podepsala

Jan Vnouček 2013-04-20 00:33:00

Kryry – Dostala zabrat! Řeč je o Schillerově rozhledně u Kryr, na které si letošní dlouhá zima pořádně smlsla. Nepříznivé povětrnostní vlivy výrazně poškodily vnější omítky a nadměrná vlhkost i ty vnitřní. Přitom vnější plášť se loni natíral.

„Je to tak každý rok na jaře, ale letos je opadané omítky opravdu hodně. Musí se znova oklepat a nahodit,“ podotknul starosta Miroslav Brda.  „Loni jsme opravovali už mnohem dříve, ale letos nám to počasí nedovolilo,“ doplnil ho kryrský neinvestiční technik Josef Kolář.
Kryrští mají co dělat, protože chtějí, aby do 27. dubna, kdy se zde koná populární turistický pochod Havraní stopa, zářila rozhledna opět novotou.
Na snímku městští pracovníci (zleva) Zola Šuhajda a Antonín Beer při celkovém odstraňování poškozené omítky u vstupu do kryrské dominanty.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video