Vzhůru do dalších 140 let!

Jan Vnouček 2013-04-30 11:37:00

Očihov – První májka na okrese? V Očihově! Místní hasiči vztyčili 28 metrů vysoký máj již v sobotu 27. dubna nejen jako oslavu jara, ale i k připomenutí 140. výročí založení očihovského hasičského sboru. Při té příležitosti uspořádali slavnostní průvod obcí a nechali si slavnostně posvětit svou novou vlajku od liběšovického faráře otce Viléma. Více snímků z akce najdete zde.

A protože narozeniny jsou vždy ve znamení dárků, nechybělo obdarovávání ani v Očihově. Obecní úřad zastoupený  starostkou Janou Kronďákovou věnoval oslavencům desku se smaltovaným vyobrazením znaku SDH Očihov. Hasiči zase obci darovali pamětní stuhu s nápisem „Bohu ku cti a obci a občanům ku pomoci“.  Kromě toho ještě předali svému bývalému starostovi Vladimíru Šedovi čestné uznání za zásluhy o sbor. „Jen díky jemu se tu hasiči v roce 2002 nerozpadli a fungují dál,“ vyzdvihl ho jeho nástupce Václav Brániš.
Průvodu, slavnostního nástupu i venkovní májové veselice se zúčastnili i pozvaní hosté a kamarádi z okolních hasičských sdružení. A protože jídelní lístek lákal na zabijačkové pochoutky a vyhlášený kotlíkový guláš a hudba v podání Jaroslava Třísky a Jarky Kudláčkové hrála, nikomu nevadila ani citelná zima.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video