Změnou ve svém připravovaném územním plánu totiž Petrohradští chtěli vybudování těchto dvou průmyslových provozů na místě bývalé petrohradské cihelny zakázat. Jejich vznik si zde především kvůli údajnému zápachu, prašnosti a zvýšení dopravního provozu nepřeje vedení radnice, místní zemědělci a podle výsledků ankety ani zdejší občané.
Tyto obavy však jsou podle lounské firmy neopodstatněné, protože byly vyvráceny či vypořádány při Posuzování vlivu záměrů na životní prostředí (tzv. EIA).
Proto stavební společnost návrh územního plánu s touto úpravou námitkovala a nepřímo Petrohradským pohrozila vymáháním nákladů, které do těchto svých záměrů v pokročilé fázi investovala. Ty údajně činí již 6 miliónů korun. Navíc ve svém namítacím dopise označuje postup obce za účelový, nezákonný, omezující vlastnické právo a své argumenty dokládá nálezy Ústavního soudu a Nejvyššího správního soudu v obdobných případech.
Vedení obce Petrohrad tak zřejmě nezbude nic jiného, než se zmíněnými plány Ekostaveb vyjádřit souhlas. Přesto však úplnou kapitulaci nechystá. „Ekostavby uvádějí, že betonárku i obalovnu chtějí stavět jako dočasné stavby jen po dobu stavby rychlostní komunikace R6. Zamýšlíme tedy, že bychom je povolili opravdu jen jako dočasné stavby,“ nehází flintu do žita starostka Jitka Dondová.