Vyšetřování prokázalo, že starostka Hamousová Žatec nepoškodila

Redakce 2014-01-09 01:22:00

Žatec – Několik opozičních zastupitelů podalo trestní oznámení na starostku Žatce Zdeňku Hamousovou, protože podle nich pochybila a připravila město o tři miliony korun. Vyšetřování nedávno skončilo a konstatovalo, že starostka Hamousová se žádného trestného činu nedopustila.

Zastupitelé Aleš Kassal, Karel Krčmárik a Petr Čech podali v dubnu loňského roku na Okresní státní zastupitelstvo trestní oznámení na starostku Zdeňku Hamousovou. Podle nich zneužila svou pravomoc úřední osoby, když podepsala dva dodatky ke smlouvě na rekonstrukci Hájkovy ulice s firmou Silnice Group a.s bez předchozího schválení radou města, která předtím schválila samotnou smlouvu. Dodatky prodloužily termín dokončení této stavby o šedesát dní. Město tak kvůli dodatkům nemohlo následně uplatnit nárok na smluvní pokutu, na kterou podle opozičních zastupitelů mělo nárok. Podle tvrzení těchto zastupitelů tak starostka měla město připravit o tři miliony korun a tím mu měla způsobit škodu. Trojice zastupitelů si trvala na svém přesto, že rada města schválila uzavření smlouvy s dodavatelskou firmou a pověřila starostku jednat se zhotovitelem ve věcech smluvních. A že tedy měla pravomoc uzavřít zmiňované dodatky i bez jejich schválení radou.
Firma Silnice Group a.s. navíc postupovala v souladu se smlouvou a v ní dohodnutými podmínkami, takže veškeré vysoutěžené podmínky splnila. Došlo pouze k opožděnému zahájení prací. To firma musela posunout, protože se protáhly práce na inženýrských sítích, které vlastní rekonstrukci Hájkovy ulice předcházely. Z tohoto důvodu také Silnice Group a.s. žádaly o prodloužení termínu dokončení prací přesně o dobu, o niž začaly později.
Radní se v této věci postavili na stranu starostky a její pochybení vyloučili. Policejní vyšetřování jim i starostce dalo za pravdu. Na jeho základě policejní komisař konstatoval, že jednáním starostky Hamousové nedošlo k naplnění zákonných znaků žádného trestného činu a věc tak byla odložena.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video