Vyšetřování prokázalo, že starostka Hamousová Žatec nepoškodila

Redakce 2014-01-09 01:22:00

Žatec – Několik opozičních zastupitelů podalo trestní oznámení na starostku Žatce Zdeňku Hamousovou, protože podle nich pochybila a připravila město o tři miliony korun. Vyšetřování nedávno skončilo a konstatovalo, že starostka Hamousová se žádného trestného činu nedopustila.

Zastupitelé Aleš Kassal, Karel Krčmárik a Petr Čech podali v dubnu loňského roku na Okresní státní zastupitelstvo trestní oznámení na starostku Zdeňku Hamousovou. Podle nich zneužila svou pravomoc úřední osoby, když podepsala dva dodatky ke smlouvě na rekonstrukci Hájkovy ulice s firmou Silnice Group a.s bez předchozího schválení radou města, která předtím schválila samotnou smlouvu. Dodatky prodloužily termín dokončení této stavby o šedesát dní. Město tak kvůli dodatkům nemohlo následně uplatnit nárok na smluvní pokutu, na kterou podle opozičních zastupitelů mělo nárok. Podle tvrzení těchto zastupitelů tak starostka měla město připravit o tři miliony korun a tím mu měla způsobit škodu. Trojice zastupitelů si trvala na svém přesto, že rada města schválila uzavření smlouvy s dodavatelskou firmou a pověřila starostku jednat se zhotovitelem ve věcech smluvních. A že tedy měla pravomoc uzavřít zmiňované dodatky i bez jejich schválení radou.
Firma Silnice Group a.s. navíc postupovala v souladu se smlouvou a v ní dohodnutými podmínkami, takže veškeré vysoutěžené podmínky splnila. Došlo pouze k opožděnému zahájení prací. To firma musela posunout, protože se protáhly práce na inženýrských sítích, které vlastní rekonstrukci Hájkovy ulice předcházely. Z tohoto důvodu také Silnice Group a.s. žádaly o prodloužení termínu dokončení prací přesně o dobu, o niž začaly později.
Radní se v této věci postavili na stranu starostky a její pochybení vyloučili. Policejní vyšetřování jim i starostce dalo za pravdu. Na jeho základě policejní komisař konstatoval, že jednáním starostky Hamousové nedošlo k naplnění zákonných znaků žádného trestného činu a věc tak byla odložena.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video