Vyšetřování prokázalo, že starostka Hamousová Žatec nepoškodila

Redakce 2014-01-09 01:22:00

Žatec – Několik opozičních zastupitelů podalo trestní oznámení na starostku Žatce Zdeňku Hamousovou, protože podle nich pochybila a připravila město o tři miliony korun. Vyšetřování nedávno skončilo a konstatovalo, že starostka Hamousová se žádného trestného činu nedopustila.

Zastupitelé Aleš Kassal, Karel Krčmárik a Petr Čech podali v dubnu loňského roku na Okresní státní zastupitelstvo trestní oznámení na starostku Zdeňku Hamousovou. Podle nich zneužila svou pravomoc úřední osoby, když podepsala dva dodatky ke smlouvě na rekonstrukci Hájkovy ulice s firmou Silnice Group a.s bez předchozího schválení radou města, která předtím schválila samotnou smlouvu. Dodatky prodloužily termín dokončení této stavby o šedesát dní. Město tak kvůli dodatkům nemohlo následně uplatnit nárok na smluvní pokutu, na kterou podle opozičních zastupitelů mělo nárok. Podle tvrzení těchto zastupitelů tak starostka měla město připravit o tři miliony korun a tím mu měla způsobit škodu. Trojice zastupitelů si trvala na svém přesto, že rada města schválila uzavření smlouvy s dodavatelskou firmou a pověřila starostku jednat se zhotovitelem ve věcech smluvních. A že tedy měla pravomoc uzavřít zmiňované dodatky i bez jejich schválení radou.
Firma Silnice Group a.s. navíc postupovala v souladu se smlouvou a v ní dohodnutými podmínkami, takže veškeré vysoutěžené podmínky splnila. Došlo pouze k opožděnému zahájení prací. To firma musela posunout, protože se protáhly práce na inženýrských sítích, které vlastní rekonstrukci Hájkovy ulice předcházely. Z tohoto důvodu také Silnice Group a.s. žádaly o prodloužení termínu dokončení prací přesně o dobu, o niž začaly později.
Radní se v této věci postavili na stranu starostky a její pochybení vyloučili. Policejní vyšetřování jim i starostce dalo za pravdu. Na jeho základě policejní komisař konstatoval, že jednáním starostky Hamousové nedošlo k naplnění zákonných znaků žádného trestného činu a věc tak byla odložena.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video