Žatec – Vařiče pervitinu se policistům podařilo zadržet v minulých dnech. Chytli ho přímo při přípravě drogy. Hrozí mu až pět let za mřížemi.
Muž (35 let) ze Žatce nedovoleně vyráběl drogy od letních měsíců minulého roku až do současné doby v zahradní chatce na Žatecku. Jaké množství pervitinu tu pro svou potřebu připravil, nebylo zatím přesně zjištěno. Kriminalisté ho zadrželi v chatce přímo při výrobě pervitinu. Zároveň na místě zajistili předměty určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek, které byly zaslány ke kriminalistickému zkoumání. „Vyšetřovatel již podezřelého muže obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a stíhá jej na svobodě. Pokud bude odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ sdělila mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.
Napsal(a): Veronika Salášková
Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát videoMěstské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.
Přehrát video