Sokolovnu v Rakovníku možná čeká rekonstrukce. Za 45 milionů

Redakce 2011-11-06 00:11:00

Rakovník – Na Krajském úřadu Středočeského kraje i na Městském úřadu Rakovník proběhlo v poslední době několik schůzek, na kterých zástupci jednotlivých institucí jednali o možnosti postupu celkové obnovy sokolovny v Rakovníku, hojně využívané převážně ke sportovním účelům. V roce 2004 byly celkové potřebné náklady na opravu sokolovny odhadnuty na  45 milionů korun, ale  cena může být dále ovlivněna požadavky památkářů.Základní kámen k jedné z nejvýznamnějších staveb v Rakovníku, vybudované podle projektu architekta Otakara Novotného byl položen v květnu roku 1913 a slavnostně byla budova otevřena 13. května 1914.

Sokolovna má dochovanou celou řadu původních stavebních prvků. Postupem času ovšem i tyto technické prvky dosluhují, což se stalo i u vstupního schodiště, kde se začalo propadat původní betonové lože. Toto schodiště nechalo město Rakovník během letních prázdnin opravit za cenu bezmála 140 tisíc Kč. Na další léta plánovalo město Rakovník provádět další dílčí opravy. Tuto myšlenku by mohlo podpořit i zařazení sokolovny do Programu záchrany architektonického dědictví pro rok 2012 vyhlášeného Ministerstvem kultury ČR. Z tohoto programu se poskytují příspěvky zejména na záchranu a zachování kulturních památek nebo těch jejích částí, které tvoří podstatu kulturní památky. Tento program naplňuje závazky České republiky, které vyplývají z přijetí Úmluvy o ochraně architektonického dědictví Evropy. Finanční prostředky tak lze čerpat na obnovu kulturních památek tvořících nejcennější součást našeho architektonického dědictví, jako jsou hrady, zámky, kláštery, historické zahrady, kostely a podobně. Finanční prostředky lze čerpat pouze k záchraně těch částí, které tvoří podstatu kulturní památky. Nelze tak financovat např. opravu elektrických rozvodů apod.
Rada města s ohledem na podávání přihlášek do 30. 9. 2011 rozhodla o podání žádosti o finanční příspěvek na Ministerstvo kultury v rámci výběrového řízení do Programu záchrany architektonického dědictví pro rok 2012. Pokud dojde k zařazení památky do výše uvedeného programu, musí žadatel každoročně podávat žádosti na jednotlivé etapy oprav. Součástí žádosti musí být i tzv. „Projekt záchrany kulturní památky“ a zhotovena projektová dokumentace na celkovou obnovu sokolovny s tím, že v případě zařazení do programu bude zhotovena dílčí podrobnější dokumentace pro jednotlivé etapy.
Město Rakovník má v současné době k dispozici vypracované průzkumy a detailní zaměření stávajících konstrukcí, které tak budou hlavním podkladem pro zpracování projektové dokumentace ve stupni pro stavební povolení. Tyto průzkumy provedla v roce 2008 na základě vyhodnocení zadávacího řízení společnost A1 spol. s r. o. z Českých Budějovic. S ohledem na doporučení odboru výstavby a investic a termín podání žádosti rozhodla rada města o uzavření smlouvy o dílo s A1 spol. s r. o. z Českých Budějovic na vypracování potřebné projektové dokumentace. Cena těchto projekčních prací činí 330 tisíc korun

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video