Blšany (až) Bílá sobota o Velikonocích byla obzvlášť sváteční pro účastníky slavnostního vítání občánků na městském úřadě v Blšanech. Místostarosta městečka Štefan Škulavík spolu s matrikářkou Šarkou Škulavíkovou přivítali čtyři děti – tři chlapečky a jednu holčičku. Dva chlapci a děvčátko, Radek, Jakub a Eliška, přibyli do Blšan a jeden hoch – Ondřej – do Stachova. Nejmenší občánky a jejich rodiny již tradičně také přivítaly malým vystoupením děti z místní mateřské školy.
Rodiče se podepsali do pamětní knihy Městského úřadu Blšany. Maminky dostaly od místostarosty květinu a děti potom dárky v hodnotě 500 korun. „Potěšila nás hojná účast rodinných příslušníků vítaných dětiček. Celá akce probíhala ve velmi příjemné atmosféře,“ s potěšením sdělila matrikářka Šarka Škulavíková.
Napsal(a): Alla Želinská
Iša Barák hraje každou neděli při mši v kostele na varhany a doprovází zpěv chrámového sboru, když písně sami nacvičí (s varhaníkem mívají jen generálky). Video je z poutní mši 29. 6. 2025.
Přehrát videoPozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát video