KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) — Parkourové hřiště ve čtvrtek slavnostně otevřeli v Klášterci nad Ohří. Nachází se na prostranství mezi panelovými domy v Dlouhé, Žitné a Ječné ulicí. Pořízení hřiště město přišlo zhruba na 1,4 miliónu korun a jak zdůraznil starosta Štefan Drozd, nápad na jeho zřízení vzešel od místních gymnazistů. Ti také vybrali vítězný návrh z nabídek firem, které se přihlásily do veřejné soutěže.
Parkour je poměrně mladým sportovním odvětvím, které řada lidí zaměňuje se stejnojmenným jezdeckým sportem. Zprvu si to mysleli i představitelé radnice. „Když se gymnazisté poprvé zmínili o parkouru, mysleli jsme si, že mluví o nějakém ježdění s koňmi,“ přiznal místostarosta Josef Suchý.
Ve skutečnosti je parkour speciálním druhem pohybu v městském, ale i přírodním prostředí, kdy se cvičenec snaží nejkratší cestou překonat trasu z bodu A do bodu B bez ohledu na překážky, které mu stojí v cestě. Parkourista tak přeskakuje či přelézá zídky, zábradlí, ploty i celé budovy.
K vyznavačům parkouru patří i gymnazista Věnek Herynk, radní Žákovského zastupitelstva v Klášterci nad Ohří. „Cílem mého snažení je určitě parkour více přiblížit veřejnosti, aby nás lidé přestali označovat za vandaly. Také bych se rád podílel na tvorbě nějakého zázemí pro parkour (např. parkourové hřiště), jelikož si myslím, že parkour je jeden ze sportů, které v dnešní době zažívají téměř neuvěřitelný nárůst,“ napsal ve svém profilu na webových stránkách města.
Napsal(a): Redakce
Poslední školní den v pátek 28. 6. 2024 také prvňáci ze třídy paní učitelky Evy Svobodové dostali svá první v životě vysvědčení.
Přehrát videoV závěru června 2024 Výchovný ústav, SŠ a SVP v Buškovicích pozval úředníky, podnikatelé, veřejnost, přátele na Den otevřených dveří. Vystoupili i bubeníci ze skupiny Australien Buš-kovice
Přehrát video