KADAŇ (r) — Novou kamennou dlažbu dostává místo betonového zámkového dláždění další ulice v městské památkové rezervaci v centru Kadaně — Čechova.
„V současnosti probíhá pokládka chodníků. Na jaře příštího roku ulici uzavřeme pro automobilovou dopravu a proběhne pokládka nového silničního povrchu,“ řekl starosta Jiří Kulhánek. Dlažba, kterou dělníci v Čechově ulici pokládají, pochází z Chomutovské ulice, kde bylo původní dláždění před lety zalito asfaltem a před časem v rámci opravy odtěženo odvezeno do depozitu. Město už betonovou dlažbu nahradilo kamenem například ve Švermově ulici či přibližně na polovině chodníků kolem Mírového náměstí. V budoucnu by radnice ráda předělala také extrémně nepohodlnou valounovou dlažbu na samotném náměstí a zároveň na něj umístila nejméně dva nové vodní prvky.
Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát videoSymfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus
Přehrát video