Žatec (id) Každou třetí sobotu v měsíci se scházejí na sále K-500 milovníci společenských tanců. Výjimkou jsou jen letní prázdniny. Naposledy se do tanečního víru pustili 18. ledna a tradiční setkání nad standardem i latinou si okořenili kostýmy v duchu hippies.
Tančírna na sále vojenského klubu funguje již několikátou sezónu díky aktivitě Miroslava Urbana a je skvělou příležitostí prožít příjemný večer s podobně naladěnými lidmi. Pravidelně se zda schází cirka deset párů a často i více. Tančit sem chodí střední generace, ale i náctiletí, kteří nedávnou ukončili základní taneční kurzy a mají chuť pokračovat v párových tancích i nadále. Nicméně na krokové variace nebo brilantní taneční techniku zde nikdo z přítomných nehledí, nejdůležitější je nadšení a chuť. „Dřív jsme s manželkou jezdili občas tančit do Prahy, takže jsme uvítali, že to máme doma v Žatci. Žádní taneční mistři nejsme, ale baví nás to,“ říká pravidelný účastník Karel Urban.
Foto: Manželé Urbanovi to na poslední „Tančírně“ rozjeli v kostýmech hippies. Foto: archiv Tančírna Žatec
Napsal(a): Iveta Drlíková
Pozvání Mirky Farkasové na Štědrý den 24. 12. 2024.
Přehrát videoZlatá neděle 22. 12. se nesla v Žatci ve znamení zpívání koled - v podloubí u Ramon café, tradice, za kterou stojí mj. ŽOK :-)
Přehrát video