Maminky, zpěvačky, rybáři... Nadšenci obhajovali v Logitu své projekty

Alla Želinská 2020-02-07 09:12:00

Dobročinný fond Logit, který spravuje Ústecká komunitní nadace, již pět let pomáhá neziskovým organizacím, spolkům, zájmovým a neformálním sdružením na Podbořansku realizovat jejich projekty, dosahovat vysněných cílů.

Pravidla pro získání příspěvku jsou jednoduchá a pravidelně jednou za půl roku je zveřejněna výzva k podání žádostí do dalšího grantového kola.

Nyní běží 9. grantové kolo a jeho součástí je loňská novinka – pohovory hodnoticí komise se žadateli v 1. fázi výběru projektových záměrů, tzv. ústní obhajoba. Ta se konala předminulý čtvrtek v zasedací místnosti společnosti Logit v Hlubanech. Z dvaceti podaných žádostí komise složená z vedení společnosti Logit a Ústecké komunitní nadace vybrala osm a vyzvaní žadatelé mohli představit své záměry „naživo“, obhájit je ústně tak, aby projekt byl podpořen a získal finanční příspěvek na realizaci.

Mezi žadateli, jejichž projektové záměry mají šanci být podpořené, je například Rodinné a mateřské centrum Jonáš v Podbořanech, které by rádo získalo grant na pořízení pomůcek pro cvičení, maňásků a pomůcek na kreativní tvoření. „Chtěli bychom rozšířit naše stávající programy a popřípadě přijít s novými i pro školou povinné děti,“ vysvětlila místopředsedkyně RMC Jonáš Petra Macíčková, která na pohovor dorazila s roční dcerkou Terezkou. Trojnásobná maminka funguje v rodinném centru od jeho počátků. „Jsem spíš takový inventář, který se snaží něco trošku dělat pro ostatní maminky a jejich prcky, aby měli možnost někde aktivně trávit volný čas. A zkusili něco nového,“ skromně do-dala s úsměvem.

Šanci na grant z fondu Logit má i další projekt, a to Pěveckého sboru Egeria, který vznikl zhruba před rokem a jeho členky, nově i muži – pěvci, se scházejí pod vedením Veroniky Mikešové ve svém volném čase, aby svým zpěvem i zjevem přinášeli lidem radost. „Je to dřina i krása! V listopadu 2018 se nás na první schůzce sešlo deset, dnes je nás dvojnásobný počet,“ říkají členové sboru Egeria.

Své záměry v Logitu dále obhajovali manželé Kantovi ze spolku Za záchranu kostela sv. Jiljí v Libyni, zástupci mladých fotbalových nadějí TJ Tatran Podbořany, neformální iniciativa Big Fish Team Podbořany, Koňský dvorec Chmelištná, vedoucí kroužku malých badatelů Zdenka Lněníčková, nebo kynologové ze ZKO Nepomyšl.

Jako každý rok se opět sešlo hodně skvělých projektů. „Výsledky výběrového řízení budou zveřejněny nejpozději na začátku února, přejeme všem zúčastněným a vlastně i těm, komu jsou určeny, ať se jejich plány splní,” popřál ředitel Logitu Martin Chlup. 

Ve čtvrtek 13. února od 10.30 hodin proběhne v sídle Logitu opět akce vyhlášení výsledků 9. kola za účasti podpořených iniciativ. 

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video