Hala postavená načerno vlivným lounským podnikatelem má zmizet

Lucie Steklá 2020-02-11 14:58:00

Na sporném pozemku stojí přístřešek pro jachtu, je to ale černá stavba a má být odstraněna.

Louny (lus) Dvakrát se na jednání lounských zastupitelů dostal městský pozemek v jihovýchodní části Loun.

Na něm má načerno postavenou halu společnost Seko Aerospace. Zastupitelé totiž na svém posledním jednání v závěru loňského roku firmě neschválili pronájem ani prodej této parcely.

Žádost se k zastupitelům dostala podruhé, poprvé to byla v září žádost o prodej dotčeného pozemku, v prosinci žádost o pronájem. Ani v jednom případě ale lounští zastupitelé nepřijali žádné usnesení. Jedná se o pozemek o rozloze zhruba pět set metrů čtverečních.

,,Ač je schvalování pronájmu plně v kompetenci rady města, bylo při projednávání rozhodnuto, že bod bude zařazen na jednání zastupitelstva města, jelikož tato smlouva může směřovat k vzniku předkupního práva,“ uvedl k bodu jednání starosta Pavel Janda. K záměru pronájmu se vyjádřilo několik zastupitelů, kteří předložili protinávrhy. ,,Ani jeden návrh nezískal většinovou podporu,“ dodal starosta.

Pokud by zastupitelstvo prodej nebo pronájem pozemku schválilo, město by tím dalo i dodatečný souhlas s umístěním stavby. Společnost by tak měla šanci u stavebního úřadu stavbu zlegalizovat. Ten ale na-dále požaduje její odstranění.

Stavba je podle vyjádření Vlastimila Sedláčka montovaným přístřeškem, který není trvalou stavbou, ale je možné jej kdykoliv přemístit. Našroubovaný je na panelovém podloží a stal se základnou pro jachtu, kterou společnost staví. ,,Loď jsme ale nestihli postavit do zimy, jak bylo plánováno. Solární jachta má být v těchto prostorách dokončena do konce května 2020 a přemístěna do Prahy. Pod jménem ,,Louny“ bude vozit turisty po Praze,“ řekl V. Sedláček. Pozemek podle jeho slov chtěla firma odkoupit a montovanou halu poté využít jako sklad. ,,Samozřejmě nepopíráme administrativní pochybení a snažíme se vše urovnat a podniknout veškeré úkony k legalizaci stavby,“ dodal.

Již při prvním jednání o osudu tohoto pozemku upozornili opoziční zastupitelé, že řada koaličních zastupitelů je ve střetu zájmů, protože firma sponzorovala komunální kampaň několika stranám a hnutím. K hlasování nakonec ani nedošlo. Bez konkrétního výsledku tedy skončilo i poslední projednávání. Lounští politici neschválili pronájem ani dodatečně navržený prodej. Podporu nezískal ani návrh, aby se městská rada zabývala všemi pozemky komplexně a připravila nové nájemní smlouvy.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ČÍŠNÍK/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový Svět v Lounech přijme ČÍŠNÍKA, SERVÍRKU NA HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ

STAMVMAX GROUP s.r.o. (Husova 434, Klášterec n/O) nabízí volná místa na pozice: ZEDNÍK, STAVEBNÍ TECHNIK, KLEMPÍŘ A POKRÝVAČ, ROZPOČTÁŘ.
Tel.: 734 370 013
E-mail: info@stavmax.cz


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video