Pokácení bříz doporučil arborista, byly nemocné

Alla Želinská 2020-02-21 11:51:00

Ve Švermově ulici v Podbořanech byly v minulých dnech pokáceny čtyři břízy. Důvodem byl jejich špatný zdravotní stav.

Stromy odborně posoudil arborista, protože původně se měly jen prořezat, ale když je prohlédl, zjistil, že je jejich zdravotní stav hodně špatný – ať už hodně proschlé, nebo na kmeni byla hniloba. Na základě odborného dendrologického posudku bylo doporučeno z důvodu bezpečnosti pokácení. „A hlavně všechny dřeviny byly napadeny dřevokaznou houbou, což je takový ukazatel, že strom je špatný. Je pak nestabilní a ačkoliv může být zelený, je to časovaná bomba, může kdykoliv spadnout. Vedle je chodník, silnice, je to velké riziko. Ono když se na to někdo podívá, tak se mu může zdát, že ten pařez je zdravý, ale opak je pravdou,“ vysvětlila Lenka Janoušková z odboru životního prostředí městského úřadu v Podbořanech. Úřednice vydala povolení ke kácení, vzhledem ke zdravotnímu stavu stromů, zrychleným způsobem, který se používá jen výjimečně. Jinak by měla vydat velké rozhodnutí, které má dlouhé lhůty, ale doba na kácení brzo skončí. Povolení by pak bylo vydáno až na podzim a to by mohlo být pozdě. „Proto jsem zvolila tento postup, protože bezpečnost lidí je na prvním místě,“ zdůraznila L. Janoušková.

Místo pokácených bříz v této ulici budou vysazeny platany.

Po městě se v současné době kácejí jen nemocné stromy, nebo ty, které byly z důvodu zdravotního stavu povoleny již dříve. Vhodná doba na kácení totiž brzy skončí. Kácení dřevin se provádí zpravidla v období jejich vegetačního klidu, tedy v období přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí stromu. Konkrétně se toto období však nevymezuje. Obecně se má za to, že dané období trvá od začátku října do konce března. 

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video