Lounsko: Školy zavřely, žáci ale volno nemají, učivo dostávají prostřednictvím internetu a učí se doma

Lucie Steklá 2020-03-17 10:25:00

Kvůli prevenci proti šíření epidemie koronaviru v České republice se vláda rozhodla od středy 11. března uzavřít školy. Týká se to základních, středních, vyšších odborných i vysokých škol. Do kdy budou školy zavřené, se zatím neví, mluví se ale i o době až do velikonočního volna. Uzavřena je také základní umělecká škola. Den po zavření škol byl navíc vyhlášen nouzový stav. Rodiče dětí do deseti let s nimi mohou zůstat doma a požádat o ošetřovné.

Například na lounské ZŠ P. Holého toho využilo zatím pětatřicet rodičů. „Zřejmě ale budou žádosti ještě pokračovat. Je to pouze zlomek z toho, kolik žáků do deseti let máme,“ řekla Radka Dinková, ředitelka školy. Pedagogičtí pracovníci této školy mají ode pátku minulého týdne přidělenu práci z domova, musí však být v dosahu. Upravují učební a tematické plány, kontrolují třídní knihy, připravují zkušební plány a mají samostudium. Žáci všech ročníků mají od učitelů prostřednictvím elektronické žákovské přiděleno učivo a úkoly, od pondělí mají k dispozici také výukový program na didakta.cz. Nepedagogové jsou zatím na pracovišti, uklízejí a desinfikují prostory školy.

Na ZŠ J. A. Komenského si ošetřovné vyzvedlo dvacet osm zákonných zástupců, což je asi devět procent z celkového počtu žáků do 10 let. „Naši žáci, stejně jako na ostatních školách, volno nemají. Učitelé s nimi sdílejí digitální materiály a úkoly, na kterých mohou pracovat z domova. Učitelé pracují také z domova, komunikují se žáky, vytvářejí digitální materiály. Je to nový způsob výuky. S žáky komunikujeme prostřednictvím Google aplikací, protože již několik let používáme Google Apps pro školy, žáci druhého stupně mají školní účty, takže ta komunikace s nimi je pro nás jednodušší. V této chvíli hodně využíváme Google Classroom, žáci mají zpřístupněný software pro výuku cizích jazyků, který využíváme v naší nové učebně a přemýšlíme o zavedení online konzultací především z hlavních předmětů,“ přiblížila současný stav ředitelka školy Dana Tužilová.

Na snímku si přidělené domácí úkoly plní sourozenci Dominik a Marek Doležalovi z Výškova. Domácí výuce se v následujících týdnech školáci musí věnovat.

Na otázku, jak dlouho budou školy zavřené, ministr Vojtěch odpověděl, že Bezpečnostní rada státu bude situaci nadále vyhodnocovat a podle toho rozhodne o znovuotevření škol. Po skončení tiskové konference nezávazně mluvil o jednom nebo dvou týdnech. Podle webu iRozhlas.cz Vojtěch odpoledne uvedl, že školy zůstanou uzavřeny do konce března. Tedy 21 dnů. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že školy budou uzavřeny po dobu třiceti dnů. Pokud by školy zůstaly uzavřeny do konce nouzového stavu, lze počítat s termínem úterý 14. dubna. Konec nouzového stavu totiž vychází na Velikonoční svátky a s nimi spojené volno. Vláda ale může nouzový stav zkrátit nebo po uplynutí třicetidenní lhůty prodloužit.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video