Lidé děkuji potleskem nebo písní těm v první linii

Alla Želinská 2020-03-22 10:00:00

Je právě 20 hodin a z oken a balkónů domů na žateckých, podbořanských, lounských sídlištích se ozývá potlesk i povzbuzující pískot. Někde, jako například v Radíčevsi, lidé rozsvěcují v oknech srdce z řetězových světýlek. Stovky lidí tak každý večer tleskají a svítí na cestu těm, kteří denně bojují v první linii s epidemií koronaviru. V Blatně večer děkují písní.

„Ani my nezapomínáme na naše zdravotníky, záchranáře, hasiče, policisty, řidiči, prodavačky... všechny, kteří se starají o to, abychom se stále měli dobře. Pojďme se na tuto výjimečnou situaci spojit, nebuďme hloupí, dodržujme základní daná pravidla, nosme roušky mezi lid. Zachovejme se jako hrdý národ,“ vyzývá Renata Braunová z Blatna.

V sobotu se celá ulice v Blatně děkovala při písni „Protože to nevzdám“ rozsvícenými mobily, svíčkami, lampičkami – každý před svým obydlím. „Včera to byl můj nápad, jen tak to udělat v naší ulici, tak jsem všechny kontaktovala a opravdu všichni vyšli. Bylo to moc pěkné, takové povzbuzující, tak jsem si řekla, že o to nesmíme připravit zbytek Blatna. Požádala jsem místostarostku Evu Kolibačovou, zda-li by pustila písničku z rozhlasu, a souhlasila! Těším se na dnešní večer, přesně v sedm!“ říká Renata.

V neděli 22. března v 19 hodin tedy Blatenští celou obcí chtějí opět poděkovat a povzbudit se do dalších dnů.

VIDEO:


Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video