Lidé děkuji potleskem nebo písní těm v první linii

Alla Želinská 2020-03-22 10:00:00

Je právě 20 hodin a z oken a balkónů domů na žateckých, podbořanských, lounských sídlištích se ozývá potlesk i povzbuzující pískot. Někde, jako například v Radíčevsi, lidé rozsvěcují v oknech srdce z řetězových světýlek. Stovky lidí tak každý večer tleskají a svítí na cestu těm, kteří denně bojují v první linii s epidemií koronaviru. V Blatně večer děkují písní.

„Ani my nezapomínáme na naše zdravotníky, záchranáře, hasiče, policisty, řidiči, prodavačky... všechny, kteří se starají o to, abychom se stále měli dobře. Pojďme se na tuto výjimečnou situaci spojit, nebuďme hloupí, dodržujme základní daná pravidla, nosme roušky mezi lid. Zachovejme se jako hrdý národ,“ vyzývá Renata Braunová z Blatna.

V sobotu se celá ulice v Blatně děkovala při písni „Protože to nevzdám“ rozsvícenými mobily, svíčkami, lampičkami – každý před svým obydlím. „Včera to byl můj nápad, jen tak to udělat v naší ulici, tak jsem všechny kontaktovala a opravdu všichni vyšli. Bylo to moc pěkné, takové povzbuzující, tak jsem si řekla, že o to nesmíme připravit zbytek Blatna. Požádala jsem místostarostku Evu Kolibačovou, zda-li by pustila písničku z rozhlasu, a souhlasila! Těším se na dnešní večer, přesně v sedm!“ říká Renata.

V neděli 22. března v 19 hodin tedy Blatenští celou obcí chtějí opět poděkovat a povzbudit se do dalších dnů.

VIDEO:


Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video