V Opočně volili nové zastupitelstvo

Lucie Steklá 2020-03-27 19:42:00

Polovina oprávněných voličů přišla k volbám do obecního zastupitelstva v Opočně. 

Komunální volby se tam konaly v sobotu 14. března od sedmi hodin ráno do 22. hodiny večerní. Obec povede po nových volbách Strana za ekologické Opočno. O místa v zastupitelstvu se ucházelo jen toto uskupení s šesti členy na kandidátní listině v čele s dosavadním starostou obce Antonínem Gorschenekem. Právě A. Gorschenek obdržel od voličů nejvíce hlasů (44), o tři hlasy méně lidé dali Lence Valsové, třicet devět hlasů obdržela Martina Frydrychová, po osmatřiceti hlasech Jana Táboříková a Jiří Vohánka. Všichni jmenovaní jsou novými členy zastupitelstva Opočna. Náhradníkem je šestý člen z kandidátní listiny Josef Honauer. Během sobotních voleb přišlo v obci k volebním urnám 50,46 procenta zapsaných voličů. Volit mohlo 109 osob, možnost vložit do urny svůj hlas využilo pětapadesát z nich. K řádným komunálním volbám před dvěma roky, na podzim roku 2018, přišlo téměř 79 procent oprávněných voličů. Uplynulý víkend se komunální volby konaly v šestnácti obcích republiky, z Ústeckého kraje jen v Opočně. Kvůli riziku nákazy koronavirem provázely volby ochranná opatření. Volební komise například používali de-sinfekci a nebrali do rukou ani občanské průkazy. Na snímku pětičlenná volební komise (zle-va) Martina Petrdlíková (předsedkyně), Lucie Petrdlíková (zapisovatelka), Pavlína Sládková (místopředsedkyně), Věra Vohánková a Antonie Švestková.             

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video