Okres Louny: tři pozitivně testovaní, v kraji v neděli bylo pozitivně testováno osm osob

Lucie Steklá 2020-03-29 22:43:14

Okresy Louny a Teplice jsou posledními v kraji, v nichž byla nákaza coronavirem prokázána, v obou jsou tři pozitivně testovaní lidé. Nejvíce nemocných Covid-19 je v okrese Ústí nad Labem (29) a Litoměřice (25). V ústeckém okrese se čtyři osoby uzdravily.

OD 26. února do 29. března (informace k 18 hodině)  prošlo na území Ústeckého kraje testem na možnou nákazu koronavirem Covid - 19 celkem 2536 osob. 

Pozitivních jich v kraji je 98, z toho osm za posledních 24 hodin. 

Nejméně nemocných, pod počet deseti osob, je v okresech Louny a Teplice (3), poté v Chomutově (8) a Mostě (9). V děčínském okrese je nemocných jednadvacet, o čtyři více na Litoměřicku, nejvíce - 29 - na Ústecku. 


Podle lounského starosty Pavla Jandy lékaři v první linii nemají respirátory FFP3. "Pokud doma máte nějakou "trojku", prosím zvažte jeho darování svému stomatologovi. Nebo nabízíme následující směnu. Pokud přinesete na radnici jeden respirátor FFP3, vyměníme Vám ho za 2 FFP2 a 5 roušek," řekl. 

Dnes zaměstnanci z lounského městského úřadu zajeli do skladu humanitární pomoci do České Kamenice a přivezli dezinfekci, která je určena pro fungující zařízení pečující o děti. Zásobeny tak budou školky, dětská psychiatrická nemocnice. Zbytek bude rozdělen do obcí.

Louny a okolí stále šijí roušky. Na radnici v Lounech v rouškyPOINTu je  dostatek materiálu. "Moc děkuji všem, kteří dodávají materiál nebo hotové roušky, které následně distribuujeme přes výdejové okénko v Městská knihovna Louny," dodal starosta.

Od 30. března je k dispozici "Rouškové okénko" také Žatečanům, a to v prostorách Infocentra Žatec (vedle chmelničky) a platí tam jednoduchá pravidla: 

- otevřeno od 10 do 14hod. (kontakt 415 736 155)

- přines pokud máš/dáme pokud máme (zatím máme)

- látky, nitě, gumičky, tkalouny - máš doma a nepoužiješ? - dones/ potřebuješ? - přijď se zeptat/zavolej.


Byl také odeslán písemný požadavek za města Žatec, Louny, Podbořany a Postoloprty na zřízení odběrného místa v okrese Louny. "Přitvrzujeme v komunikaci v souvislosti se zajištěním odběrného místa (komunikace probíhá na úrovni: starostka - předseda ústředního krizového štábu MUDr. Prymula, ministerstvo zdravotnictví, ředitel Nemocnice Žatec, náměstek hejtmana ústeckého kraje, dětská lékařka)," uvedlo město Žatec na svém facebooku. 

V takovém případě pro místo vytipované mimo Nemocnici Žatec - by bylo potřeba zajistit: hlavně personál, který je v současné době největším problémem, ostatní jako připojení k internetu, organizace dopravy je v řešení.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video