Okres Louny: tři pozitivně testovaní, v kraji v neděli bylo pozitivně testováno osm osob

Lucie Steklá 2020-03-29 22:43:14

Okresy Louny a Teplice jsou posledními v kraji, v nichž byla nákaza coronavirem prokázána, v obou jsou tři pozitivně testovaní lidé. Nejvíce nemocných Covid-19 je v okrese Ústí nad Labem (29) a Litoměřice (25). V ústeckém okrese se čtyři osoby uzdravily.

OD 26. února do 29. března (informace k 18 hodině)  prošlo na území Ústeckého kraje testem na možnou nákazu koronavirem Covid - 19 celkem 2536 osob. 

Pozitivních jich v kraji je 98, z toho osm za posledních 24 hodin. 

Nejméně nemocných, pod počet deseti osob, je v okresech Louny a Teplice (3), poté v Chomutově (8) a Mostě (9). V děčínském okrese je nemocných jednadvacet, o čtyři více na Litoměřicku, nejvíce - 29 - na Ústecku. 


Podle lounského starosty Pavla Jandy lékaři v první linii nemají respirátory FFP3. "Pokud doma máte nějakou "trojku", prosím zvažte jeho darování svému stomatologovi. Nebo nabízíme následující směnu. Pokud přinesete na radnici jeden respirátor FFP3, vyměníme Vám ho za 2 FFP2 a 5 roušek," řekl. 

Dnes zaměstnanci z lounského městského úřadu zajeli do skladu humanitární pomoci do České Kamenice a přivezli dezinfekci, která je určena pro fungující zařízení pečující o děti. Zásobeny tak budou školky, dětská psychiatrická nemocnice. Zbytek bude rozdělen do obcí.

Louny a okolí stále šijí roušky. Na radnici v Lounech v rouškyPOINTu je  dostatek materiálu. "Moc děkuji všem, kteří dodávají materiál nebo hotové roušky, které následně distribuujeme přes výdejové okénko v Městská knihovna Louny," dodal starosta.

Od 30. března je k dispozici "Rouškové okénko" také Žatečanům, a to v prostorách Infocentra Žatec (vedle chmelničky) a platí tam jednoduchá pravidla: 

- otevřeno od 10 do 14hod. (kontakt 415 736 155)

- přines pokud máš/dáme pokud máme (zatím máme)

- látky, nitě, gumičky, tkalouny - máš doma a nepoužiješ? - dones/ potřebuješ? - přijď se zeptat/zavolej.


Byl také odeslán písemný požadavek za města Žatec, Louny, Podbořany a Postoloprty na zřízení odběrného místa v okrese Louny. "Přitvrzujeme v komunikaci v souvislosti se zajištěním odběrného místa (komunikace probíhá na úrovni: starostka - předseda ústředního krizového štábu MUDr. Prymula, ministerstvo zdravotnictví, ředitel Nemocnice Žatec, náměstek hejtmana ústeckého kraje, dětská lékařka)," uvedlo město Žatec na svém facebooku. 

V takovém případě pro místo vytipované mimo Nemocnici Žatec - by bylo potřeba zajistit: hlavně personál, který je v současné době největším problémem, ostatní jako připojení k internetu, organizace dopravy je v řešení.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video