Příští týden zavřou mateřské školky v Chomutově i Jirkově

Soňa Šímová 2020-03-12 17:59:16

CHOMUTOVSKO (soš, tz) — S ohledem na vyhlášený nouzový stav státu rozhodlo vedení města Chomutova o zavření všech mateřských škol zřizovaných městem Chomutovem s účinností od 16. března 2020 až do odvolání. „O tomto opatření jsme uvažovali již od počátku, kdy bylo rozhodnuto o uzavření všech škol. Po vyhlášení stavu nouze už ale nemáme na co čekat a od pondělí 16. března uzavíráme všechny naše školky,“ sdělil náměstek primátora pro oblast školství Milan Märc.

Téměř třináct stovek dětí ve věku od tří do šesti let tak bude muset zůstat doma s rodiči. „Vzhledem k situaci v celé republice jsme dnes mapovali, kolik dětí dorazilo do školky a kolik z nich již zůstalo doma se staršími sourozenci. A nepřítomno bylo zhruba osm set dětí. Spousta rodičů nám již oznamovala, že si děti doma nechají, takže nepředpokládám, že jim tímto rozhodnutím nějak významně ztížíme situaci,“ uvedla ředitelka příspěvkové organizace Mateřská škola Chomutov Eliška Smetanová.

Mateřská škola Chomutov v tuto chvílí zaměstnává zhruba třicet pedagogických a čtyřicet nepedagogických pracovníků. „Pedagogičtí pracovníci dostanou prostor pro samostudium nebo případně práci na doma a ostatní zaměstnanci budou kompletně dezinfikovat prostory celkem třinácti mateřských škol, které připraví pro návrat dětí po virových prázdninách,“ doplnila Eliška Smetanová.

Nařízení vedení města se sice vztahují pouze na mateřské školy a dětské skupiny zřizované statutárním městem Chomutovem, nicméně soukromým zařízením doporučuje město obdobný postup. „Zřizovatelům soukromých škol a dětských skupin doporučujeme, aby toto rozhodnutí pečlivě zvážili a pokud je to jen trochu možné, aby svá zařízení rovněž s účinností od 16. března 2020 uzavřeli,“ dodal náměstek primátora Milan Märc.

Jirkovské školky zavřou o den později. Důvodem je snaha preventivně zamezit šíření koronaviru a celkovému poklesu dětí v mateřinkách.

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video