Očkovací centrum v Podbořanech se připravuje na provoz

Alla Želinská 2021-03-14 10:30:00

Na očkování jsou připraveni i praktičtí lékaři v okolí. Čeká se na vakcíny.

V Podbořanech se staví očkovací centrum – v prostorách Domova pro seniory. „Do jednoho – dvou týdnů by mělo být očkovací místo oficiálně schváleno krajským úřadem, kupujeme stoly, židle, počítače a telefony pro administrativní část očkovacího centra, které zajistí město. Objednány byly také stavební úpravy. VZP má od kraje nahlášeno, že má s firmou Chirurgie Nabbout s.r.o. uzavřít smlouvu. Podle slov MUDr. Nabbouta mu přislíbili další lékaři s Podbořan, že v případě potřeby pomohou. Jednoho - dva zdravotníky do centra dodá léčebna v Petrohradě. O víkendu byl vznesen dotaz, zda jsme ochotni očkovat i o víkendu. Bez bližšího upřesnění jsme odpověděli, že ano, ale bude to především na dostatku a ochotě lékařů a zdravotníků. Podle všech reakcí to všichni chápou jako poslání. Tak teď už aby došly nějaké vakcíny do Podbořan,“ popsal situaci minulé pondělí tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Kromě lidí ve věku nad 80 let, případně nad 70 let je vytvořen seznam nezbytných osob, jako například hasiči, vodáci, popeláři, kteří by měli být očkování prioritně, stejně jako učitelé, dodal Gutzer.

Na očkování tedy jsou připraveni i praktičtí lékaři. „Čekáme na vakcíny do naší ordinace, seznamy pacientů máme dávno připravené. Zájemci přibývají každým dnem. Rádi bychom naočkovali až 70 % registrovaných pacientů,” uvedl v pondělí na náš dotaz MUDr. Petr Ráliš z Podbořan. Jeho ordinace pečuje o cca 2 500 pacientů.

Přístupová rampa do očkovacího centra již stojí. Centrum bude v zadní části domova seniorů v Podbořanech čp 933. "Odhadujeme, že kolem 20. - 24. března budeme stavebně provozně připraveni. Čekám na schválení registrace očkovacího centra od ministerstva zdravotnictví," doplnil ve čtvrtek M. Gutzer.

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video