Očkovací centrum v Podbořanech se připravuje na provoz

Alla Želinská 2021-03-14 10:30:00

Na očkování jsou připraveni i praktičtí lékaři v okolí. Čeká se na vakcíny.

V Podbořanech se staví očkovací centrum – v prostorách Domova pro seniory. „Do jednoho – dvou týdnů by mělo být očkovací místo oficiálně schváleno krajským úřadem, kupujeme stoly, židle, počítače a telefony pro administrativní část očkovacího centra, které zajistí město. Objednány byly také stavební úpravy. VZP má od kraje nahlášeno, že má s firmou Chirurgie Nabbout s.r.o. uzavřít smlouvu. Podle slov MUDr. Nabbouta mu přislíbili další lékaři s Podbořan, že v případě potřeby pomohou. Jednoho - dva zdravotníky do centra dodá léčebna v Petrohradě. O víkendu byl vznesen dotaz, zda jsme ochotni očkovat i o víkendu. Bez bližšího upřesnění jsme odpověděli, že ano, ale bude to především na dostatku a ochotě lékařů a zdravotníků. Podle všech reakcí to všichni chápou jako poslání. Tak teď už aby došly nějaké vakcíny do Podbořan,“ popsal situaci minulé pondělí tajemník Městského úřadu Podbořany Martin Gutzer.

Kromě lidí ve věku nad 80 let, případně nad 70 let je vytvořen seznam nezbytných osob, jako například hasiči, vodáci, popeláři, kteří by měli být očkování prioritně, stejně jako učitelé, dodal Gutzer.

Na očkování tedy jsou připraveni i praktičtí lékaři. „Čekáme na vakcíny do naší ordinace, seznamy pacientů máme dávno připravené. Zájemci přibývají každým dnem. Rádi bychom naočkovali až 70 % registrovaných pacientů,” uvedl v pondělí na náš dotaz MUDr. Petr Ráliš z Podbořan. Jeho ordinace pečuje o cca 2 500 pacientů.

Přístupová rampa do očkovacího centra již stojí. Centrum bude v zadní části domova seniorů v Podbořanech čp 933. "Odhadujeme, že kolem 20. - 24. března budeme stavebně provozně připraveni. Čekám na schválení registrace očkovacího centra od ministerstva zdravotnictví," doplnil ve čtvrtek M. Gutzer.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video