Schváleno, podepsáno. Očkovací centrum v Podbořanech zahajuje provoz a registraci

Alla Želinská 2021-03-30 14:54:00

Krajský úřad v Ústí schválil provoz nového očkovacího místa proti covidu-19 v Podbořanech. Minulý týden byla podepsána smlouva s VZP. Od čtvrtka 1. dubna očkovací centrum bude v provozu, přičemž registrovat se do něj je možné již nyní.

„Zřízení a provoz očkovacího centra v Podbořanech oficiálně schválil Krajský úřad Ústeckého kraje, následně byla uzavřena smlouva mezi VZP a společností Chirurgie Nabbout, která bude centrum v Podbořanech provozovat,“ informoval tajemník městského úřadu Martin Gutzer.

Nové očkovací centrum je v areálu Domova pro seniory v Nádražní ulici. Je k němu vybudován i bezbariérový nájezd pro vozíčkáře nebo kočárky. „V domově senioru mají vozíky pro méně pohyblivé, takže v případě potřeby si půjčíme a budou k dispozici,” dodal tajemník.

Od čtvrtka 1. dubna bude spuštěn provoz očkovacího místa. „Registrace je možná pouze elektronicky prostřednictvím formuláře umístěného na portálu Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR https://reservatic.com/ockovani, případně na telefonní lince 1221. Telefonní kontakt na očkovací místo: 773 302 867 začne fungovat od 1. 4. 2021,“ informuje Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru MÚ Podbořany. Je již tedy možno se v centrálním registračním systému ČR registrovat na konkrétní registrační místo v Podbořanech, a to od 29. 3. 

Pokud se z nějakého závažného důvodu nemůžete sami zaregistrovat – nemáte k dispozici připojení k internetu, nemáte ani nikoho blízkého, kdo by vám mohl pomoci – v tom případě Městský úřad Podbořany nabízí pomoc. „Registrace na očkování bude provedena prostřednictvím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Pro registraci musí občan poskytnout své osobní údaje a kontaktní telefonní číslo. Pokud máte zájem o tuto pomoc, volejte prosím: Městský úřad Podbořany – tel. 415 237 508 nebo 777 214 335; 415 237 516 nebo 777 214 105, a to v době pondělí – pátek od 8 do 11:30 a od 12 do 14:30 hodin," dodala Marcelly.

"Od 1. 4., a to není apríl, by mělo začít vlastní očkování. Je však omezené množství vakcín. Osoby zde zaregistrované budou zvány na konkrétní den a datum podle závazných pravidel očkovací strategie ČR, tj. podle věku, případně podle rizika zdravotního stavu atd. Nyní se mimo jiné řeší spravedlivější rozdělení vakcín v rámci kraje, protože obyvatelé okresu Louny mají nižší stupeň proočkování než obyvatelé jiných okresů," upřesnil tajemník Gutzer.

Zprávu o zahájení provozu očkovacího centra také zveřejnil starosta města. „Děkuji všem za pomoc v této věci, která usnadní přístup občanů nejen Podbořan, ale celého Podbořanska k očkování,“ uvedl Radek Reindl.

Praktičtí lékaři, jako např. MUDr. Petr Ráliš, očkování svým pacientům doporučují: "Sami už 1. i 2. dávku vakcíny aplikovanou máme, kromě dvoudenní bolesti ramene žádné komplikace nebyly. Máme již u nás zaregistrováno v ISINu přes 360 zájemců a denně přibývají další. Klidně se u nás můžete telefonicky nebo emailem nahlásit. Pacienty už očkujeme v naší ordinaci. Snad nám bude stát včas dodávat vakcíny," uvedl MUDr. Ráliš s tím, že o "předávání" pacientů do očkovacího centra ordinace neuvažovala. 

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video