Schváleno, podepsáno. Očkovací centrum v Podbořanech zahajuje provoz a registraci

Alla Želinská 2021-03-30 14:54:00

Krajský úřad v Ústí schválil provoz nového očkovacího místa proti covidu-19 v Podbořanech. Minulý týden byla podepsána smlouva s VZP. Od čtvrtka 1. dubna očkovací centrum bude v provozu, přičemž registrovat se do něj je možné již nyní.

„Zřízení a provoz očkovacího centra v Podbořanech oficiálně schválil Krajský úřad Ústeckého kraje, následně byla uzavřena smlouva mezi VZP a společností Chirurgie Nabbout, která bude centrum v Podbořanech provozovat,“ informoval tajemník městského úřadu Martin Gutzer.

Nové očkovací centrum je v areálu Domova pro seniory v Nádražní ulici. Je k němu vybudován i bezbariérový nájezd pro vozíčkáře nebo kočárky. „V domově senioru mají vozíky pro méně pohyblivé, takže v případě potřeby si půjčíme a budou k dispozici,” dodal tajemník.

Od čtvrtka 1. dubna bude spuštěn provoz očkovacího místa. „Registrace je možná pouze elektronicky prostřednictvím formuláře umístěného na portálu Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR https://reservatic.com/ockovani, případně na telefonní lince 1221. Telefonní kontakt na očkovací místo: 773 302 867 začne fungovat od 1. 4. 2021,“ informuje Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru MÚ Podbořany. Je již tedy možno se v centrálním registračním systému ČR registrovat na konkrétní registrační místo v Podbořanech, a to od 29. 3. 

Pokud se z nějakého závažného důvodu nemůžete sami zaregistrovat – nemáte k dispozici připojení k internetu, nemáte ani nikoho blízkého, kdo by vám mohl pomoci – v tom případě Městský úřad Podbořany nabízí pomoc. „Registrace na očkování bude provedena prostřednictvím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Pro registraci musí občan poskytnout své osobní údaje a kontaktní telefonní číslo. Pokud máte zájem o tuto pomoc, volejte prosím: Městský úřad Podbořany – tel. 415 237 508 nebo 777 214 335; 415 237 516 nebo 777 214 105, a to v době pondělí – pátek od 8 do 11:30 a od 12 do 14:30 hodin," dodala Marcelly.

"Od 1. 4., a to není apríl, by mělo začít vlastní očkování. Je však omezené množství vakcín. Osoby zde zaregistrované budou zvány na konkrétní den a datum podle závazných pravidel očkovací strategie ČR, tj. podle věku, případně podle rizika zdravotního stavu atd. Nyní se mimo jiné řeší spravedlivější rozdělení vakcín v rámci kraje, protože obyvatelé okresu Louny mají nižší stupeň proočkování než obyvatelé jiných okresů," upřesnil tajemník Gutzer.

Zprávu o zahájení provozu očkovacího centra také zveřejnil starosta města. „Děkuji všem za pomoc v této věci, která usnadní přístup občanů nejen Podbořan, ale celého Podbořanska k očkování,“ uvedl Radek Reindl.

Praktičtí lékaři, jako např. MUDr. Petr Ráliš, očkování svým pacientům doporučují: "Sami už 1. i 2. dávku vakcíny aplikovanou máme, kromě dvoudenní bolesti ramene žádné komplikace nebyly. Máme již u nás zaregistrováno v ISINu přes 360 zájemců a denně přibývají další. Klidně se u nás můžete telefonicky nebo emailem nahlásit. Pacienty už očkujeme v naší ordinaci. Snad nám bude stát včas dodávat vakcíny," uvedl MUDr. Ráliš s tím, že o "předávání" pacientů do očkovacího centra ordinace neuvažovala. 

Krátké video z prvního dne očkování:

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video