Schváleno, podepsáno. Očkovací centrum v Podbořanech zahajuje provoz a registraci

Alla Želinská 2021-03-30 14:54:00

Krajský úřad v Ústí schválil provoz nového očkovacího místa proti covidu-19 v Podbořanech. Minulý týden byla podepsána smlouva s VZP. Od čtvrtka 1. dubna očkovací centrum bude v provozu, přičemž registrovat se do něj je možné již nyní.

„Zřízení a provoz očkovacího centra v Podbořanech oficiálně schválil Krajský úřad Ústeckého kraje, následně byla uzavřena smlouva mezi VZP a společností Chirurgie Nabbout, která bude centrum v Podbořanech provozovat,“ informoval tajemník městského úřadu Martin Gutzer.

Nové očkovací centrum je v areálu Domova pro seniory v Nádražní ulici. Je k němu vybudován i bezbariérový nájezd pro vozíčkáře nebo kočárky. „V domově senioru mají vozíky pro méně pohyblivé, takže v případě potřeby si půjčíme a budou k dispozici,” dodal tajemník.

Od čtvrtka 1. dubna bude spuštěn provoz očkovacího místa. „Registrace je možná pouze elektronicky prostřednictvím formuláře umístěného na portálu Centrálního rezervačního systému Ministerstva zdravotnictví ČR https://reservatic.com/ockovani, případně na telefonní lince 1221. Telefonní kontakt na očkovací místo: 773 302 867 začne fungovat od 1. 4. 2021,“ informuje Zuzana Marcelly, vedoucí sociálního a zdravotního odboru MÚ Podbořany. Je již tedy možno se v centrálním registračním systému ČR registrovat na konkrétní registrační místo v Podbořanech, a to od 29. 3. 

Pokud se z nějakého závažného důvodu nemůžete sami zaregistrovat – nemáte k dispozici připojení k internetu, nemáte ani nikoho blízkého, kdo by vám mohl pomoci – v tom případě Městský úřad Podbořany nabízí pomoc. „Registrace na očkování bude provedena prostřednictvím Odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Pro registraci musí občan poskytnout své osobní údaje a kontaktní telefonní číslo. Pokud máte zájem o tuto pomoc, volejte prosím: Městský úřad Podbořany – tel. 415 237 508 nebo 777 214 335; 415 237 516 nebo 777 214 105, a to v době pondělí – pátek od 8 do 11:30 a od 12 do 14:30 hodin," dodala Marcelly.

"Od 1. 4., a to není apríl, by mělo začít vlastní očkování. Je však omezené množství vakcín. Osoby zde zaregistrované budou zvány na konkrétní den a datum podle závazných pravidel očkovací strategie ČR, tj. podle věku, případně podle rizika zdravotního stavu atd. Nyní se mimo jiné řeší spravedlivější rozdělení vakcín v rámci kraje, protože obyvatelé okresu Louny mají nižší stupeň proočkování než obyvatelé jiných okresů," upřesnil tajemník Gutzer.

Zprávu o zahájení provozu očkovacího centra také zveřejnil starosta města. „Děkuji všem za pomoc v této věci, která usnadní přístup občanů nejen Podbořan, ale celého Podbořanska k očkování,“ uvedl Radek Reindl.

Praktičtí lékaři, jako např. MUDr. Petr Ráliš, očkování svým pacientům doporučují: "Sami už 1. i 2. dávku vakcíny aplikovanou máme, kromě dvoudenní bolesti ramene žádné komplikace nebyly. Máme již u nás zaregistrováno v ISINu přes 360 zájemců a denně přibývají další. Klidně se u nás můžete telefonicky nebo emailem nahlásit. Pacienty už očkujeme v naší ordinaci. Snad nám bude stát včas dodávat vakcíny," uvedl MUDr. Ráliš s tím, že o "předávání" pacientů do očkovacího centra ordinace neuvažovala. 

Krátké video z prvního dne očkování:

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video