Seniorům v Podbořanech přišli na pomoc profesionální vojáci

Alla Želinská 2020-10-26 20:11:00

V domově pro seniory v Podbořanech se minulý týden objevila nákaza covid-19. A to jak u zaměstnanců, tak klientů. Třetina pracovníků musela zůstat doma, do péče o seniory se zapojili dobrovolníci, od tohoto pondělí pak i profesionální vojáci.

„Dnes a zítra probíhá druhé kolo plošného testování zaměstnanců a obyvatel Domova. Výsledky budou k dispozici pravděpodobně ve středu 28. října. Postupně se vrací zaměstnanci z povinné karantény zpět do práce. Průběh onemocnění u obyvatel Domova je i nadále poměrně příznivý,“ uvedl v pondělí ředitel domova pro seniory Kamil Hajný.

K týmu kmenových zaměstnanců, dobrovolníků a studentů sociálních škol v pondělí 26. října se připojilo na výpomoc celkem dvanáct profesionálních vojáků ze žatecké posádky. „Dnes se k našemu týmu připojilo 12 profesionálních vojáků ze žateckého 41. mechanizovaného pluku. Po jejich předchozím proškolení o používání ochranných prostředků (školil specialista z Centra biologické ochrany Těchonín) a seznámení s provozem Domova nastoupili do přímé péče pod dohledem odborného personálu," dodal Hajný.

Od pondělí tedy v podbořanském domově seniorů pomáhají i vojáci, kteří zajišťují pomocné práce pod dohledem odborného personálu. Především se jedná o pomoc při zajišťování manipulace s imobilními klienty, nácvik chůze, pomoc při podávání stravy, zajištění hygieny, úklid, podávání jídel a tak dále. „Touto cestou děkujeme za pomoc Armádě ČR – profesionálním vojákům ze 41. mechanizovaného pluku ze Žatce, všem dobrovolníkům a zájemcům, kteří chtějí pomoci, zřizovateli, podbořanské lékárně U zlatého anděla a speciální poděkování patří především všem zaměstnancům Domova! Děkujeme všem za podporu,“ poděkoval Kamil Hajný.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video