Seniorům v Podbořanech přišli na pomoc profesionální vojáci

Alla Želinská 2020-10-26 20:11:00

V domově pro seniory v Podbořanech se minulý týden objevila nákaza covid-19. A to jak u zaměstnanců, tak klientů. Třetina pracovníků musela zůstat doma, do péče o seniory se zapojili dobrovolníci, od tohoto pondělí pak i profesionální vojáci.

„Dnes a zítra probíhá druhé kolo plošného testování zaměstnanců a obyvatel Domova. Výsledky budou k dispozici pravděpodobně ve středu 28. října. Postupně se vrací zaměstnanci z povinné karantény zpět do práce. Průběh onemocnění u obyvatel Domova je i nadále poměrně příznivý,“ uvedl v pondělí ředitel domova pro seniory Kamil Hajný.

K týmu kmenových zaměstnanců, dobrovolníků a studentů sociálních škol v pondělí 26. října se připojilo na výpomoc celkem dvanáct profesionálních vojáků ze žatecké posádky. „Dnes se k našemu týmu připojilo 12 profesionálních vojáků ze žateckého 41. mechanizovaného pluku. Po jejich předchozím proškolení o používání ochranných prostředků (školil specialista z Centra biologické ochrany Těchonín) a seznámení s provozem Domova nastoupili do přímé péče pod dohledem odborného personálu," dodal Hajný.

Od pondělí tedy v podbořanském domově seniorů pomáhají i vojáci, kteří zajišťují pomocné práce pod dohledem odborného personálu. Především se jedná o pomoc při zajišťování manipulace s imobilními klienty, nácvik chůze, pomoc při podávání stravy, zajištění hygieny, úklid, podávání jídel a tak dále. „Touto cestou děkujeme za pomoc Armádě ČR – profesionálním vojákům ze 41. mechanizovaného pluku ze Žatce, všem dobrovolníkům a zájemcům, kteří chtějí pomoci, zřizovateli, podbořanské lékárně U zlatého anděla a speciální poděkování patří především všem zaměstnancům Domova! Děkujeme všem za podporu,“ poděkoval Kamil Hajný.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video