Seniorům v Podbořanech přišli na pomoc profesionální vojáci

Alla Želinská 2020-10-26 20:11:00

V domově pro seniory v Podbořanech se minulý týden objevila nákaza covid-19. A to jak u zaměstnanců, tak klientů. Třetina pracovníků musela zůstat doma, do péče o seniory se zapojili dobrovolníci, od tohoto pondělí pak i profesionální vojáci.

„Dnes a zítra probíhá druhé kolo plošného testování zaměstnanců a obyvatel Domova. Výsledky budou k dispozici pravděpodobně ve středu 28. října. Postupně se vrací zaměstnanci z povinné karantény zpět do práce. Průběh onemocnění u obyvatel Domova je i nadále poměrně příznivý,“ uvedl v pondělí ředitel domova pro seniory Kamil Hajný.

K týmu kmenových zaměstnanců, dobrovolníků a studentů sociálních škol v pondělí 26. října se připojilo na výpomoc celkem dvanáct profesionálních vojáků ze žatecké posádky. „Dnes se k našemu týmu připojilo 12 profesionálních vojáků ze žateckého 41. mechanizovaného pluku. Po jejich předchozím proškolení o používání ochranných prostředků (školil specialista z Centra biologické ochrany Těchonín) a seznámení s provozem Domova nastoupili do přímé péče pod dohledem odborného personálu," dodal Hajný.

Od pondělí tedy v podbořanském domově seniorů pomáhají i vojáci, kteří zajišťují pomocné práce pod dohledem odborného personálu. Především se jedná o pomoc při zajišťování manipulace s imobilními klienty, nácvik chůze, pomoc při podávání stravy, zajištění hygieny, úklid, podávání jídel a tak dále. „Touto cestou děkujeme za pomoc Armádě ČR – profesionálním vojákům ze 41. mechanizovaného pluku ze Žatce, všem dobrovolníkům a zájemcům, kteří chtějí pomoci, zřizovateli, podbořanské lékárně U zlatého anděla a speciální poděkování patří především všem zaměstnancům Domova! Děkujeme všem za podporu,“ poděkoval Kamil Hajný.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video