Vietnamská komunita darovala radnicím textilní roušky

Lucie Steklá 2020-04-06 08:17:00

Textilní roušky obdrželo vedení radnic v Lounech i Postoloprtech, pro členy složek IZS darovali kávu.

Osm stovek ušitých textilních roušek darovala vietnamská komunita Lounska radnici. „Naše ženy našily roušky, které jsme darovali městu, ale také například vojenské posádce v Žatci,” uvedli zástupci komunity. Dar předali v pondělí dopoledne do rukou místostarosty Vladimíra Honse (první zprava) a Michala Ovšonky (třetí zprava), vedoucího vnitřní správy úřadu. Přidali k tomu několik balení kávy pro "ty v první linii", lékaře, hasiče, policisty. Vietnamec Roman Trinh, předseda Svazu Vietnamců v Ústeckém kraji navíc spolu se svými kolegy vyzvali Vietnamce v kraji, aby se složili na plicní ventilátor, který darují ústecké Masarykově nemocnici. 

Stejně jako radnice v Lounech či Žatci a dalších městech napříč republikou, tak i ta v Postoloprtech dostala látkové roušky darem od vietnamské komunity. „Dostali jsme dar od naší vietnamské komunity, téměř dvě stě látkových roušek a kávu pro ty, kteří jsou v dnešní době každodenními hrdiny - policisté, hasiči, zdravotníci, všichni, kteří šijí roušky, a tisíce dalších bezejmenných... Děkujeme,” řekl postoloprtský starosta Zdeněk Pištora. Šitím roušek ani občerstvením pro IZS pomoc nekončí. Vietnamec Roman Trinh, který je předsedou Svazu Vietnamců v Ústeckém kraji spolu se svými kolegy vy-zvali Vietnamce v Ústeckém kraji, aby se složili na plicní ventilátor. Ten bude darován ústecké Masarykově nemocnici.  

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video