Vietnamská komunita darovala radnicím textilní roušky

Lucie Steklá 2020-04-06 08:17:00

Textilní roušky obdrželo vedení radnic v Lounech i Postoloprtech, pro členy složek IZS darovali kávu.

Osm stovek ušitých textilních roušek darovala vietnamská komunita Lounska radnici. „Naše ženy našily roušky, které jsme darovali městu, ale také například vojenské posádce v Žatci,” uvedli zástupci komunity. Dar předali v pondělí dopoledne do rukou místostarosty Vladimíra Honse (první zprava) a Michala Ovšonky (třetí zprava), vedoucího vnitřní správy úřadu. Přidali k tomu několik balení kávy pro "ty v první linii", lékaře, hasiče, policisty. Vietnamec Roman Trinh, předseda Svazu Vietnamců v Ústeckém kraji navíc spolu se svými kolegy vyzvali Vietnamce v kraji, aby se složili na plicní ventilátor, který darují ústecké Masarykově nemocnici. 

Stejně jako radnice v Lounech či Žatci a dalších městech napříč republikou, tak i ta v Postoloprtech dostala látkové roušky darem od vietnamské komunity. „Dostali jsme dar od naší vietnamské komunity, téměř dvě stě látkových roušek a kávu pro ty, kteří jsou v dnešní době každodenními hrdiny - policisté, hasiči, zdravotníci, všichni, kteří šijí roušky, a tisíce dalších bezejmenných... Děkujeme,” řekl postoloprtský starosta Zdeněk Pištora. Šitím roušek ani občerstvením pro IZS pomoc nekončí. Vietnamec Roman Trinh, který je předsedou Svazu Vietnamců v Ústeckém kraji spolu se svými kolegy vy-zvali Vietnamce v Ústeckém kraji, aby se složili na plicní ventilátor. Ten bude darován ústecké Masarykově nemocnici.  

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video