Domovy pro seniory opět zpřísnily opatření

Alla Želinská 2020-07-30 06:50:00

V Podbořanech každý den měří teplotu všem zaměstnancům a návštěvám, ve Vroutku vydali zákaz návštěv.

Podbořany, Vroutek „Vážení návštěvníci, vzhledem k epidemiologické situaci v regionu je s okamžitou platností vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV platný od 28. 7. 2020 do odvolání. Až se situace uklidní, bude možnost návštěv obnovena. Děkujeme za pochopení!“ oznámila hned ze začátku týdne Markéta Sosnová, ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku.

V podbořanském domově seniorů zpřísňují a omezují návštěvy. „U nás v Domově všichni zaměstnanci a také návštěvy mají za povinnost používat ochranné prostředky dýchacích cest, a to v podstatě od  počátku koronavirové krize. Současně dochází ke každodennímu měření teplot všech zaměstnanců a návštěv a dodržování nastavených pravidel pro návštěvy (omezený čas, určené prostory pro realizaci návštěv, počet osob, použití hygienických prostředků apod.),“ informoval Kamil Hajný, ředitel Domova pro seniory v Podbořanech.  

V souvislosti s detekcí koronaviru v Podbořanech Domov omezil návštěvní čas a proběhlo také plošné testování všech zaměstnanců tzv. rychlotesty. Lidé mohou své blízké od 29. 7. navštívit dopoledne vždy od 9 do 11 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Samozřejmě v rouškách. Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně 2 dospělé osoby na jednoho uživatele služby ve stejném čase, maximálně po dobu 1 hodiny. Při vstupu a odchodu z budovy DpS si musí návštěvník dezinfikovat ruce. Návštěvník při vstupu na recepci vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Bez vyplněného prohlášení nebude vpuštěn do zařízení. Navštěvující osobě bude při vstupu na recepci změřena teplota. Pokud tato osoba bude mít teplotu nad 37,0 °C nebo pozitivní příznak nemoci, bude návštěva zakázána Pro návštěvy jsou určeny v případě dvoulůžkových pokojů venkovní prostory (zahrada, společná terasa), nebo prostory k tomu přizpůsobené (jídelna, společenský sál). Návštěvy musí dodržovat odstupy min. 2 metry mezi různými osobami, s výjimkou rodinných příslušníků.

„Apelujeme na rodinné příslušníky, aby skutečně dodržovali nastavená pravidla návštěv včetně nošení roušek po celou dobu návštěv v Domově a v případě nachlazení či příznaků nemoci, aby svou návštěvu blízkých v Domově odložili. Přistupujeme k tomuto opatření, abychom mohli lépe zajistit ochranu našich klientů,“ dodal Hajný.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video