Domovy pro seniory opět zpřísnily opatření

Alla Želinská 2020-07-30 06:50:00

V Podbořanech každý den měří teplotu všem zaměstnancům a návštěvám, ve Vroutku vydali zákaz návštěv.

Podbořany, Vroutek „Vážení návštěvníci, vzhledem k epidemiologické situaci v regionu je s okamžitou platností vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV platný od 28. 7. 2020 do odvolání. Až se situace uklidní, bude možnost návštěv obnovena. Děkujeme za pochopení!“ oznámila hned ze začátku týdne Markéta Sosnová, ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku.

V podbořanském domově seniorů zpřísňují a omezují návštěvy. „U nás v Domově všichni zaměstnanci a také návštěvy mají za povinnost používat ochranné prostředky dýchacích cest, a to v podstatě od  počátku koronavirové krize. Současně dochází ke každodennímu měření teplot všech zaměstnanců a návštěv a dodržování nastavených pravidel pro návštěvy (omezený čas, určené prostory pro realizaci návštěv, počet osob, použití hygienických prostředků apod.),“ informoval Kamil Hajný, ředitel Domova pro seniory v Podbořanech.  

V souvislosti s detekcí koronaviru v Podbořanech Domov omezil návštěvní čas a proběhlo také plošné testování všech zaměstnanců tzv. rychlotesty. Lidé mohou své blízké od 29. 7. navštívit dopoledne vždy od 9 do 11 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Samozřejmě v rouškách. Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně 2 dospělé osoby na jednoho uživatele služby ve stejném čase, maximálně po dobu 1 hodiny. Při vstupu a odchodu z budovy DpS si musí návštěvník dezinfikovat ruce. Návštěvník při vstupu na recepci vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Bez vyplněného prohlášení nebude vpuštěn do zařízení. Navštěvující osobě bude při vstupu na recepci změřena teplota. Pokud tato osoba bude mít teplotu nad 37,0 °C nebo pozitivní příznak nemoci, bude návštěva zakázána Pro návštěvy jsou určeny v případě dvoulůžkových pokojů venkovní prostory (zahrada, společná terasa), nebo prostory k tomu přizpůsobené (jídelna, společenský sál). Návštěvy musí dodržovat odstupy min. 2 metry mezi různými osobami, s výjimkou rodinných příslušníků.

„Apelujeme na rodinné příslušníky, aby skutečně dodržovali nastavená pravidla návštěv včetně nošení roušek po celou dobu návštěv v Domově a v případě nachlazení či příznaků nemoci, aby svou návštěvu blízkých v Domově odložili. Přistupujeme k tomuto opatření, abychom mohli lépe zajistit ochranu našich klientů,“ dodal Hajný.


Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video