Domovy pro seniory opět zpřísnily opatření

Alla Želinská 2020-07-30 06:50:00

V Podbořanech každý den měří teplotu všem zaměstnancům a návštěvám, ve Vroutku vydali zákaz návštěv.

Podbořany, Vroutek „Vážení návštěvníci, vzhledem k epidemiologické situaci v regionu je s okamžitou platností vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV platný od 28. 7. 2020 do odvolání. Až se situace uklidní, bude možnost návštěv obnovena. Děkujeme za pochopení!“ oznámila hned ze začátku týdne Markéta Sosnová, ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku.

V podbořanském domově seniorů zpřísňují a omezují návštěvy. „U nás v Domově všichni zaměstnanci a také návštěvy mají za povinnost používat ochranné prostředky dýchacích cest, a to v podstatě od  počátku koronavirové krize. Současně dochází ke každodennímu měření teplot všech zaměstnanců a návštěv a dodržování nastavených pravidel pro návštěvy (omezený čas, určené prostory pro realizaci návštěv, počet osob, použití hygienických prostředků apod.),“ informoval Kamil Hajný, ředitel Domova pro seniory v Podbořanech.  

V souvislosti s detekcí koronaviru v Podbořanech Domov omezil návštěvní čas a proběhlo také plošné testování všech zaměstnanců tzv. rychlotesty. Lidé mohou své blízké od 29. 7. navštívit dopoledne vždy od 9 do 11 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Samozřejmě v rouškách. Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně 2 dospělé osoby na jednoho uživatele služby ve stejném čase, maximálně po dobu 1 hodiny. Při vstupu a odchodu z budovy DpS si musí návštěvník dezinfikovat ruce. Návštěvník při vstupu na recepci vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Bez vyplněného prohlášení nebude vpuštěn do zařízení. Navštěvující osobě bude při vstupu na recepci změřena teplota. Pokud tato osoba bude mít teplotu nad 37,0 °C nebo pozitivní příznak nemoci, bude návštěva zakázána Pro návštěvy jsou určeny v případě dvoulůžkových pokojů venkovní prostory (zahrada, společná terasa), nebo prostory k tomu přizpůsobené (jídelna, společenský sál). Návštěvy musí dodržovat odstupy min. 2 metry mezi různými osobami, s výjimkou rodinných příslušníků.

„Apelujeme na rodinné příslušníky, aby skutečně dodržovali nastavená pravidla návštěv včetně nošení roušek po celou dobu návštěv v Domově a v případě nachlazení či příznaků nemoci, aby svou návštěvu blízkých v Domově odložili. Přistupujeme k tomuto opatření, abychom mohli lépe zajistit ochranu našich klientů,“ dodal Hajný.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video