Domovy pro seniory opět zpřísnily opatření

Alla Želinská 2020-07-30 06:50:00

V Podbořanech každý den měří teplotu všem zaměstnancům a návštěvám, ve Vroutku vydali zákaz návštěv.

Podbořany, Vroutek „Vážení návštěvníci, vzhledem k epidemiologické situaci v regionu je s okamžitou platností vyhlášen ZÁKAZ NÁVŠTĚV platný od 28. 7. 2020 do odvolání. Až se situace uklidní, bude možnost návštěv obnovena. Děkujeme za pochopení!“ oznámila hned ze začátku týdne Markéta Sosnová, ředitelka Domova pro seniory ve Vroutku.

V podbořanském domově seniorů zpřísňují a omezují návštěvy. „U nás v Domově všichni zaměstnanci a také návštěvy mají za povinnost používat ochranné prostředky dýchacích cest, a to v podstatě od  počátku koronavirové krize. Současně dochází ke každodennímu měření teplot všech zaměstnanců a návštěv a dodržování nastavených pravidel pro návštěvy (omezený čas, určené prostory pro realizaci návštěv, počet osob, použití hygienických prostředků apod.),“ informoval Kamil Hajný, ředitel Domova pro seniory v Podbořanech.  

V souvislosti s detekcí koronaviru v Podbořanech Domov omezil návštěvní čas a proběhlo také plošné testování všech zaměstnanců tzv. rychlotesty. Lidé mohou své blízké od 29. 7. navštívit dopoledne vždy od 9 do 11 hodin a odpoledne od 14 do 17 hodin. Samozřejmě v rouškách. Návštěvy mohou probíhat v režimu maximálně 2 dospělé osoby na jednoho uživatele služby ve stejném čase, maximálně po dobu 1 hodiny. Při vstupu a odchodu z budovy DpS si musí návštěvník dezinfikovat ruce. Návštěvník při vstupu na recepci vyplní čestné prohlášení o bezinfekčnosti. Bez vyplněného prohlášení nebude vpuštěn do zařízení. Navštěvující osobě bude při vstupu na recepci změřena teplota. Pokud tato osoba bude mít teplotu nad 37,0 °C nebo pozitivní příznak nemoci, bude návštěva zakázána Pro návštěvy jsou určeny v případě dvoulůžkových pokojů venkovní prostory (zahrada, společná terasa), nebo prostory k tomu přizpůsobené (jídelna, společenský sál). Návštěvy musí dodržovat odstupy min. 2 metry mezi různými osobami, s výjimkou rodinných příslušníků.

„Apelujeme na rodinné příslušníky, aby skutečně dodržovali nastavená pravidla návštěv včetně nošení roušek po celou dobu návštěv v Domově a v případě nachlazení či příznaků nemoci, aby svou návštěvu blízkých v Domově odložili. Přistupujeme k tomuto opatření, abychom mohli lépe zajistit ochranu našich klientů,“ dodal Hajný.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video