Sportem a zábavou pro dobrou věc. Pátý ročník Memoriálu Petry Hézlové opět podpoří chomutovskou onkologii

Lucie Steklá 2020-08-20 10:51:32

Louny (lus) Sportovně zábavné odpoledne pro dobrou věc se chystá na sobotu 22. srpna v Lounech. Uskuteční se tu již pátý ročník charitativní akce na památku Petry Hézlové, jehož cílem je vybrat další finanční prostředky na podporu oddělení onkologie v Nemocnici Chomutov.

Program je pestrý, nabízí sportovní vyžití pro děti i dospělé, řadu doprovodných akcí i tombolu se zajímavými cenami. Memoriál Petry Hézlové startuje ve dvě hodiny odpoledne. Akci pořádá sportovní organizace Befit Louny ve spolupráci se sdružením Běh o život (Míra Kalina). ,,Protože máme srdce na správném místě a partu nadšených lidí, jedeme dále! Tento rok, 2020 - opět pokračujeme! Přidejte se k nám - přijďte si zacvičit, zaběhat, projet na kole, s dětmi na dětský program a nebo se jen podívat a připojit k našemu projektu, který pomáhá usnadnit život těm, kteří potřebují pomoc a kvalitní lékařskou péči,“ zvou organizátoři. 

Memoriál se koná na památku naší kamarádky, kolegyně a členky našeho sportovního spolku Befit Louny, Petry Hézlové.

Výtěžek putuje každý rok na podporu chomutovské onkologie. V roce 2018 byl výtěžek bezmála šedesát tisíc korun, loni už přes 160 tisíc. Na oddělení onkologie došlo k rekonstrukcím a úpravám oddělení, aby se zde pacientům lépe žilo v čase, kdy jsou hospitalizováni. ,,Díky našim příspěvkům se na oddělení vybavily pokoje novými televizemi, aktuálně se vyrábí na míru skříňky pro pacienty a vylepšují se i prostory pro zaměstnance. Věříme, že se nám podobnou, nebo ještě vyšší částku podaří vybrat i letos,“ doufají organizátorky, jejichž letošním cílem je vybrat částku kolem dvou set tisíc korun. „Trochu jsme se obávaly, jak se kvůli koronaviru k naší akci postaví partneři, které jsme oslovily se žádostí o podporu. Zda nebudou chtít spíš peníze šetřit a podobně. Ale ukazuje se, že naše obavy nebyly na místě a že by se nám mohlo podařit vybrat víc než loni,“ přiblížila Petra Petříková z organizačního týmu. „Podpora obyčejných lidí i našich partnerů roste, rok od roku chodí i více návštěvníků na samotnou akci. Moc si toho ceníme,“ dodala Andrea Kloučková.

Zájemci na dobrou věc přispějí tím, že při-jdou tuto sobotu na lounské letní cvičiště. Vstupné je prostřednictvím registračního poplatku. Přispět mohou ale i další částkou - to do kasičky nebo posláním peněz na transparentní účet 5494476369/0800. Veškeré příspěvky a registrace jdou na dobro-činné účely pro Onkologii Chomutov. Partneři akci opět podpořili penězi či dary do tomboly, lístky do ní se budou na akci pro-dávat a následně losovat.

Organizátorky z BeFitu Louny memoriál pořádají ve spolupráci se sdružením Běh o život. Jeho předseda Miroslav Kalina z Loun před lety prodělal rakovinu a i on po-býval na chomutovské onkologii. Charitativním projektem Běh o život ji dlouhodobě finančně podporuje, v jeho rámci několikrát běžel přes celou ČR. „Cílem mého sna-žení je také motivovat lidi, kteří s rakovinou bojují. Hlavní je nevzdávat to,“ říká M. Kalina.

Sobotní program bude pestrý, každý si v něm najde to své - cyklisté, běžci, připraven je bodyfit, pro děti a rodiče kočárkobik nebo Befiťáček, Zumba, parkourový workshop, Tabata i Strong nation. Letošní program doplní v půl sedmé večer módní přehlídka Giovanni Becca s hudebním vystoupením Ivany Košínové, závěrečné vyhlášení sbírky a předání symbolického šeku do rukou primářky Mudr. Martiny Chodacké (Onkologie Chomutov) je naplánováno na 19. hodinu. O patnáct minut později startuje after party s DJ Chozé, která potrvá do jedné hodiny ranní.

Návštěvníci mohou využít také doprovodný program, který nabídne například změření tělesné hodnoty s diagnostikou na skvělém přístroji Inbody za výhodnou cenu s individuálním rozborem od odborníka na výživu Markéty Supolíkové. Stánek s informacemi o prevenci proti civilizačním chorobám bude mít VZP, prevenci proti civilizačním chorobám a zaměření na pány nabídne STK pro chlapy. V průběhu sportovního programu souběžně běží program pro děti - malování na obličej, skákací hrad. Větší děti se protáhnou při parkourovém workshopu se Zdeňkem Novákem. Během odpoledne proběhne také dražba hokejového dresu Jiřího Šlégra – HC Verva Litvínov.

Připravena je exhibice street workoutistů na hrazdách Streethardworkers.

,,Na akci nejen pilně cvičíme, ale na své si přijdou i chuťové buňky pro návštěvníky a znavené sportovce: o občerstvení se postará stánek s grilovanými klobásami od Vurbsů, vynikající míchané nápoje, dobrotami z japonské kuchyně Martina Nováka - Sushi MN catering a nebo sortiment restaurace Pivo ZLoun. Účastníci akce mohou využít zázemí městské sportovní haly pro využití sprch a sociálního zařízení do 19 hodin,“ uzavřela pozvánku A. Kloučková.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video