Obrazem: ZUŠ Podbořany zahájila školní rok

Alla Želinská 2020-09-25 18:23:00

Prvního září těsně před zahájením výuky jsme nahlédli do učeben a kanceláří ZUŠ Podbořany. Učitelé a další pracovníci školy byli na žáky připravení a natěšení. Během prázdnin se v ZUŠce opravovalo, uklízelo, připravovalo na nový školní rok. A ředitel Martin Říhovský nás všemi prostory od přízemí až po půdní vestavbu laskavě provedl. Ten den mimochodem slavil narozeniny, k čemuž mu dodatečně blahopřejeme.

Přesně ve 13 hodin do školy začali přicházet žáci, někteří v doprovodu dospělých, někteří samostatně. A škola opět začala fungovat v běžném vyučovacím režimu.

Zástupci ZUŠ již stihli vystoupit např. při vernisáži fotovýstavy Laurencie Heláskové v kostele Božího Spasitele, chystal se koncert sboru Egeria, jehož zpěváci zkoušejí každé pondělí odpoledne (koncert naplánovaný na 28. 9. však sbormistryně odložila na jiný termín), v ateliéru se opět scházejí účastníci výtvarného kurzu Romany Havrdové.

Školu „postihla“ v minulých dnech nemilá zpráva: „Podle informací Krajské hygienické stanice Louny byl v sobotu 19. 9. potvrzen jako pozitivní na Covid-19 jeden z pedagogů dechových nástrojů ZUŠ. V současnosti je v karanténě do 27. 9. Všechny kontakty pedagoga ve škole s žáky a rodiči prověřuje nyní KHS Louny. Dle informací od KHS byla nařízena karanténa k dnešnímu dni pouze u jedné žákyně školy. Sledujte prosím pravidelně svůj zdravotní stav. V případě zvýšené teploty nebo respiračních příznaků kontaktujte ředitele ZUŠ, tel: 774 832 444, KHS Louny, tel: 477 755 610 nebo svého praktického lékaře. V současnosti nemá škola nařízena další omezení, důsledně dodržuje hygienická opatření vlády a výuka pokračuje dle řádného rozvrhu hodin. O situaci jsou všichni pedagogové informováni. V případě změny situace Vás budeme dále informovat,“ sdělil M. Říhovský.

V pátek 25. 9. umělecká škola fungovala v běžném vyučovacím režimu. Na pobočce v ZŠ Lubenec výuka odpadla z důvodu ředitelského volna.


Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


SPRÁVCE DOMU

Hledáme manuálně zručného správce domu v CV. Možnost bydlení.
Tel.: 724657421


AUTOLAKÝRNÍK, LAKÝRNÍK, ZÁMEČNÍK

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - SLANÝ (NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 20 000,- KČ)! Firma F.X. MEILLER hledá do svého týmu AUTOLAKÝRNÍKA, LAKÝRNÍKA, ZÁMEČNÍKA NA LAKOVNU. Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, ochota pracovat na směny. Nabízíme nadstandardní mzdu, vánoční odměnu a odměnu na dovolenou, pozici ve stabilní mezinárodní firmě, smlouvu na neurčito, volné dny navíc, příspěvek na dopravu a další pracovní benefity.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video