Obrazem: ZUŠ Podbořany zahájila školní rok

Alla Želinská 2020-09-25 18:23:00

Prvního září těsně před zahájením výuky jsme nahlédli do učeben a kanceláří ZUŠ Podbořany. Učitelé a další pracovníci školy byli na žáky připravení a natěšení. Během prázdnin se v ZUŠce opravovalo, uklízelo, připravovalo na nový školní rok. A ředitel Martin Říhovský nás všemi prostory od přízemí až po půdní vestavbu laskavě provedl. Ten den mimochodem slavil narozeniny, k čemuž mu dodatečně blahopřejeme.

Přesně ve 13 hodin do školy začali přicházet žáci, někteří v doprovodu dospělých, někteří samostatně. A škola opět začala fungovat v běžném vyučovacím režimu.

Zástupci ZUŠ již stihli vystoupit např. při vernisáži fotovýstavy Laurencie Heláskové v kostele Božího Spasitele, chystal se koncert sboru Egeria, jehož zpěváci zkoušejí každé pondělí odpoledne (koncert naplánovaný na 28. 9. však sbormistryně odložila na jiný termín), v ateliéru se opět scházejí účastníci výtvarného kurzu Romany Havrdové.

Školu „postihla“ v minulých dnech nemilá zpráva: „Podle informací Krajské hygienické stanice Louny byl v sobotu 19. 9. potvrzen jako pozitivní na Covid-19 jeden z pedagogů dechových nástrojů ZUŠ. V současnosti je v karanténě do 27. 9. Všechny kontakty pedagoga ve škole s žáky a rodiči prověřuje nyní KHS Louny. Dle informací od KHS byla nařízena karanténa k dnešnímu dni pouze u jedné žákyně školy. Sledujte prosím pravidelně svůj zdravotní stav. V případě zvýšené teploty nebo respiračních příznaků kontaktujte ředitele ZUŠ, tel: 774 832 444, KHS Louny, tel: 477 755 610 nebo svého praktického lékaře. V současnosti nemá škola nařízena další omezení, důsledně dodržuje hygienická opatření vlády a výuka pokračuje dle řádného rozvrhu hodin. O situaci jsou všichni pedagogové informováni. V případě změny situace Vás budeme dále informovat,“ sdělil M. Říhovský.

V pátek 25. 9. umělecká škola fungovala v běžném vyučovacím režimu. Na pobočce v ZŠ Lubenec výuka odpadla z důvodu ředitelského volna.


Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video