O senátní křeslo se popere deset kandidátů

Lucie Steklá 2020-10-02 10:39:07

Okres Louny (red) O senátorské křeslo se v letošních volbách uchází v našem ob-vodu o jednoho kandidáta více než před šesti lety. O jednoho méně než před dva-nácti. Senátorský post chce obhajovat starostka Žatce Zdeňka Hamousová.

První kolo voleb do Senátu se koná tento víkend, 2. a 3. října, společně s volbami do krajských zastupitelstev. Ve volebních obvodech, kde z prvního kola nevzejde vítěz s nadpoloviční většinou hlasů, se bude konat druhé kolo 9. a 10. října. V pátek budou volební místnosti otevřené od 14 do 22 hodin, v sobotu pak od 8 do 14 hodin. Tyto časy platí pro první i druhé kolo senátních voleb. 

Ve volebním obvodu č. 6 - Louny se mezi sebou utkají následující kandidáti: (řazeno vzestupně, včetně pořadového čísla):

1. Mgr. Vladimír Drápal, 56 let, kurátor a produkční městské galerie, vydavatel, Koalice ODS, TOP 09, KDU-ČSL a KAN

2. Daniel Pitek, 53 let, sedlák a lesník, SE-NÁTOR 21

3. Mgr. Zdeňka Hamousová, 59 let, starostka, Unie pro sport a zdraví

4. Ing. Dominik Hanko, 41 let, preventista městské policie, včelař, trenér, atlet, Svoboda a přímá demokracie (SPD)

5. Václav Beneš, 67 let, starosta obce Blat-no, Komunistická strana Čech a Moravy

6. Ing. Jaroslav Veselý, 64 let, starosta obce Raná, Koalice UFO a ProMOST

7. Mgr. Zdeněk Pištora, 56 let, starosta města Postoloprty, Trikolóra hnutí občanů

8. MUDr. Ivo Trešl, 48 let, lékař - chirurg, STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

9. Mgr. et. Bc. Milan Rychtařík, 48 let, místostarosta města Louny, ANO 2011

10. Ing. Rostislav Domorák, 59 let, ředitel Oblastní charity Ústí nad Labem, Severo-češi.cz

V prvním kole voleb vybírají voliči z několika kandidátů politických stran nebo nezávislých kandidátů. Jestliže nezíská ani jeden kandidát více než padesát procent hlasů, probíhá o týden později druhé kolo senátních voleb, ve kterých se volí mezi dvěma kandidáty s nejvyšším počtem hlasů z prvního kola. Každý kandidát je uveden na samostatném hlasovacím lístku.

Senátoři za okres Louny se mění každých šest let. Prvním se stal v roce 1996 Ivan Havlíček, poté Miloslav Pelc, Marcel Chládek a první senátorkou byla v roce 2014 zvolena Zdeňka Hamousová.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video