Výhled do krajiny od obnoveného křížku

Lucie Steklá 2020-10-21 12:01:49

Obnovený křížek, k němu zvonička a lavička změnily krajinu na rozhraní obcí Domoušice a Lhota pod Džbánem, které leží na hranicích Ústeckého a Středočeského kraje.

 Na obnově místa zvaného ,,U Křížku” se v uplynulých několika měsících podíleli dobrovolníci, kteří do opravy křížku vložili svůj čas i prostředky. František Cífka za pomoci Jiřího Drexlera a Lukáše Fojtácha společně opravili zničený křížek, který vrátili na původní místo. K němu přibyla dřevěná zvonička i lavička. ,,Bude to taková památka a věříme, že ji lidé ne-zničí,” řekl F. Cífka. Podle jeho slov už si místo našlo své příznivce. ,,Zastavují se tam cyklisté, aby si odpočinuli a rozhlédli se po okolí, při procházkách tam zastavují místní lidé,“ dodal. ,,Rádi bychom poděkovali všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na rekonstrukci sakrální stavby. Pamětníci místo nazývají ,,U Křížku“. Pod křížkem byl ještě vykopán a znovu osazen patník-kilometrovník 16 km, který pravděpodobně ukazuje vzdálenost do Rakovníka,“ uvedla obec Domoušice. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video