Carmen zazpíval k narozeninám Zdeňku Šestákovi

Lucie Steklá 2020-10-27 15:14:00

Louny (što) Je to neuvěřitelné! Skladatel a hudební vědec Zdeněk Šesták, cítolibský rodák, letos slaví své 95. narozeniny. Na počest jubilanta uskutečnil 3. října ve Vrchlického divadle v Lounech slavnostní gratulační koncert.

Program koncertu byl velmi pestrý. Byl sestaven výhradně z děl Zdeňka Šestáka. Zazněly jeho skladby pro klarinet, fagot, klavír a písně pro soprán nebo baryton. Díla inter-pretovali přední umělci lounské ZUŠky, Daniel Wiesner, Roman Janál, Mirka Časarová, Karel Dohnal a Štěpán Vicenec. Úvodního slova se ujala Marie Tomášová - Krejčová. 

Mezi gratulanty se na jevišti představil i lounský Dětský pěvecký sbor Carmen pod vedením Kateřiny Štolové a Renaty Zázvorkové. ,,Za vynikajícího klavírního doprovodu Jitky Sedláčkové zazpívaly děti výběr ze Šestákových Písniček o zvířátkách na texty Karla Konráda, lounského rodáka. Sbor nezpíval písně Zdeňka Šestáka poprvé. Na-příklad před pěti lety, k 90. narozeninám, nastudoval výběr z jeho cyklu písní Co to zvoní, co to cinká?,” řekla k koncertu učitelka ZUŠky Kateřina Štolová.

Dětské písničky Zdeňka Šestáka patří neodmyslitelně do repertoáru všech dětských sborů ZUŠ Louny. Jsou napsané velmi citlivě a podřizují se možnostem a schopnostem dětských interpretů. Jako protipól vždy figuruje klavírní part, který vyžaduje náročnější interpretaci a je velmi důležitým prvkem pro skladatele při zhudebnění textů pro děti.

,,Děkujeme panu Zdeňku Šestákovi za krásné písničky! Vždy si budeme vážit toho, že je ,,náš“. Že se narodil na Lounsku, tak, jako my. Přejeme mu pevné zdraví do dal-ších let!“ dodala K. Štolová.

Pěvecký sbor Základní umělecké školy Louny Carmen zazpíval k narozeninám Zdeňka Šestáka jeho písně. Foto: ZUŠ Louny


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video