Do republikového kola soutěže Požární ochrana postoupilo sedm prací z okresu Louny

Lucie Steklá 2020-11-13 13:49:00

Vyhodnocení krajského kola soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže 2020 proběhlo v polovině října v prostorách hasičské zbrojnice v Domoušicích.

Celkem se letošního 46. ročníku literárně - výtvarné soutěže zúčastnilo 899 dětí z 34 školních subjektů – z toho bylo devatenáct mateřských, patnáct základních škol, dále ze třiačtyřiceti sborů dobrovolných hasičů a jednoho jiného subjektu pracujícího s dětmi a mládeží (DDM, zájmový kroužek) v rámci Ústeckého kraje. ,,Za účast moc děkujeme!“ vzkazuje hodnotící komise. Ta práce, které postoupily z okresních kol soutěže, hodnotila ve složení: Jiří Henc (starosta Krajského sdružení hasičů), Petra Paurová, náměstkyně starosty OSH Louny, vedoucí krajské odborné rady prevence Petr Šutera Petr a učitelka základní školy Iveta Karpíšková.

Nyní ty nejlepší práce z Ústeckého kraje putují do Kanceláře Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, kde měly být práce vyhodnoceny do 11. listopadu. Slavnostní předání cen vítězům by mělo proběhnout v Centru hasičského hnutí Přibyslav 27. listopadu. ,,Vzhledem k současné situaci se vyhodnocení republikového kola POODM za rok 2020 neuskuteční v plánovaném termínu. Vyhodnocení proběhne formou online hlasování v rámci ÚORP a výsledky budou zveřejněny na webu www.dh.cz," uvedlo vedení SHČMS na svém webu. 

Mezi literárními, výtvarnými či digitálními pracemi se neztratily ani děti z okresu Louny. Na stupních vítězů bylo vyhodnoceno dvacet prací.

V kategorii literárních prací L3 (žáci 8. – 9. ročníku ZŠ a 3. - 4. ročníku osmiletých gymnázií, 1. – 2. ročníku šestiletých gymnázií) první místo v kraji obsadila Simona Zatloukalová z SDH Lubenec, druhá příčka patří Emě Kuncové z SDH Peruc. Všechny tři vítězné příčky v kategorii L4 (studenti 5. – 8. ročníku osmiletých gymnázií, 3. – 6. ročníku šestiletých gymnázií, 1. – 4. ročníku čtyřletých gymnázií) patřila také mladým hasičům našeho okresu. První se umístila Kateřina Taťána Šponiarová (SDH Cítoliby), druhá Barbora Kouříková (SDH Dobroměřice), třetí cítolibská Barbora Halamová.

Krajské zlato, stříbro a bronz patřily mladým hasičům také v kategorii digitálních technologií. V kategorii DT 1 (počítačová prezentace ve formátu MS ppt) byli nejúspěšnější Eliška Krilová (SDH Domoušice), Stanislav Zatloukal (SDH Lubenec) a Martina Kohelová (SDH Černčice).

Početná byla kategorie výtvarných prací. V kategorii M1 (mladší děti do 5 let) druhé místo patří Sophii Strunz (SDH Nepomyšl), třetí Kristýně Bláhové (SDH Veltěže), v kategorii M2 starších dětí v MŠ do šesti let se první umístila Sára Holatová, druhá byla Eva Fůsová (obě MŠ Přemyslovců Louny), třetí místo patří Janu Korpovi (MŠ ČSA Louny). Zlatou příčku v kategorii ZŠ 1 základních škol (1.-2. třída) obsadila Aneta Minaříková (SDH Obora), mezi žáky 3.-5. třídy (kategorie ZŠ 2) bronzovou příčku obsadil Jaroslav Dobřanský (SDH Nepomyšl). Nejlepší práce v kategorii ZŠ 3 (6.-7. třídy, 1. – 2. ročník osmiletých gymnázií) patří Anně Čechové (SDH Černčice), třetí nejlépe hodnocená práce je Sáry Vyskočilové (SDH Lubenec).

Mezi žáky uměleckých školy v rámci kraje uspěla Lucie Žáková, která se umístila na třetím místě v kategorii ZUŠ 1 (děti 6-10 let) Lucie Žáková z Nepomyšle, v kategorii ZUŠ 2 (školáci 11-15 let) zvítězila Kateřina Červená, třetí byla Zuzana Novotná (obě z Nepomyšle).

Práce hodnocené v krajském kole postoupily z jednotlivých okresních kol. Na Lounsku okresní kolo komise vyhodnotila ve druhé polovině června. Z celého okresu dorazilo celkem 274 prací, které poslalo osm škol, z toho šest mateřských a dvě základní, a také devatenáct dobrovolných sborů okresu Louny.

Po vyhodnocení prací komise určila následující pořadí (psáno prví, druhé, třetí místo). V kategorii literárních prací L1 Klára Urbanová (Nepomyšl), Tereza Parpelová (Peruc), L2 Adéla Wagnerová, Josef Pácha (oba Peruc), L3 Simona Zatloukalová (Lubenec), Ema Kuncová (Peruc), L4 Barbora Kouříková (Dobroměřice), Kateřina Taťána Šponiarová, Barbora Halamová (obě Cítoliby). V kategorii digitálních technologií DT1 uspěli Stanislav Zatloukal (Lubenec), Martina Kohelová (Černčice), Eliška Krilová (Domoušice).

U dětí mateřských škol bylo pořadí následující. Kategorie M 1 Kristýna Bláhová (Veltěže), Milan Karaba (Lubenec), Sophie Strunz (Nepomyšl), M2 Sára Holatová (MŠ Přemyslovců LN), Jan Korpa (MŠ ČSA LN), Eva Fůsová (MŠ Přemyslovců LN). Školákům se dařilo následovně. Kategorie ZŠ 1 Karolína Pávková (Líšťany), Barbora Korandová (ZŠ Komenského LN), Aneta Minaříková (Obora), ZŠ 2 Jaroslav Dobřanský, Tomáš Mimovič (oba Nepomyšl), Vilém Lang (Lubenec), ZŠ 3 Sára Vyskočilová (Lubenec), Anna Čechová (Černčice), Jan Gras (Cítoliby), ZŠ 4 Nikola Oulická (Stradonice), Markéta Posledníková, Markéta Sainerová (obě Cítoliby). V kategori uměleckých škol ZUŠ 1 uspěla Lucie Žáková (Nepomyšl), ZUŠ 2 Kateřina Červená, Zuzana Novotná, Eliška Grončáková (všichni Nepomyšl). (lus)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video