Náměstí v Žatci ozdobí vánoční strom ze Soběchleb

Alla Želinská 2020-11-18 16:24:00

Žatecké náměstí Svobody ozdobí letos vánoční strom ze Soběchleb na Podbořansku. Vzrostlý smrk je nutné pokácet z bezpečnostních důvodů.

„Manželé Mašínovi jej nabídli nejdříve nám, ale pro nás byl příliš velký,“ říká starostka Blšan Dagmar Břehovská. Kácení a odvoz proběhne ve čtvrtek 19. listopadu ráno po 8. hodině. Pojede se přes Blšany, Pšov, Radíčeves směr Žatec – náměstí!

Loni vánoční strom na náměstí Svobody doputoval rovněž z Podbořanska, přímo z hlavního města regionu - městu Žatci ho daroval Pavel Tyrner z Podbořan. Samotné Blšany si obstarají strom z vlastních zdrojů „Děláme to tak každý rok. Letos ho rozsvítíme asi poslední listopadový víkend,“ dodala starostka Blšan.

Zahájení adventu a rozsvícení vánočních stromů v letošním roce bude všude jiné, než předtím, bez programu na náměstích a návsích, bez společného setkání a shromažďování lidí…  První adventní neděle letos vychází na 29. listopad. Původně plánovaný staročeský vánoční trh na náměstí Svobody vzhledem k současným opatřením není reálný. "Rozsvícení proběhne 29. listopadu - ať už formou online přenosu, nebo dle plánovaného programu. Záleží, co dovolí opatření.  Informace včas zveřejníme," uvedla na náš dotaz Simona Schellová ze žatecké radnice. 

Podobně, bez návštěvníků, to bude i v samotných Blšanech či Podbořanech a na dalších místech. Například v Petrohradě vymysleli náhradní „program“. „Vánoční výzdobu nám nainstalují pracovníci Technické správy města Žatce. Předpokládám, že do konce listopadu budou stromečky nazdobeny, aby mohly první adventní neděli 29. listopadu svítit. Každou adventní neděli z místního rozhlasu zazní několik koled pro navození vánoční atmosféry,” sdělila petrohradská starostka Jitka Dondová. Lidé v Petrohradě, Černčicích a Bílenci také budou mít možnost zasílat fotografie své předvánoční výzdoby. „Všechny snímky pak zveřejníme na stránkách obce a ty nejlepší se dočkají věcné odměny,“ uvedla starostka. 

Ani ve Vroutku nebude adventní jarmark. "V neděli 29. listopadu v 17 hodin rozsvítíme stromek a pustíme koledu z místního rozhlasu," informoval starosta Vroutku Jaromír Kubelka.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video