Náměstí v Žatci ozdobí vánoční strom ze Soběchleb

Alla Želinská 2020-11-18 16:24:00

Žatecké náměstí Svobody ozdobí letos vánoční strom ze Soběchleb na Podbořansku. Vzrostlý smrk je nutné pokácet z bezpečnostních důvodů.

„Manželé Mašínovi jej nabídli nejdříve nám, ale pro nás byl příliš velký,“ říká starostka Blšan Dagmar Břehovská. Kácení a odvoz proběhne ve čtvrtek 19. listopadu ráno po 8. hodině. Pojede se přes Blšany, Pšov, Radíčeves směr Žatec – náměstí!

Loni vánoční strom na náměstí Svobody doputoval rovněž z Podbořanska, přímo z hlavního města regionu - městu Žatci ho daroval Pavel Tyrner z Podbořan. Samotné Blšany si obstarají strom z vlastních zdrojů „Děláme to tak každý rok. Letos ho rozsvítíme asi poslední listopadový víkend,“ dodala starostka Blšan.

Zahájení adventu a rozsvícení vánočních stromů v letošním roce bude všude jiné, než předtím, bez programu na náměstích a návsích, bez společného setkání a shromažďování lidí…  První adventní neděle letos vychází na 29. listopad. Původně plánovaný staročeský vánoční trh na náměstí Svobody vzhledem k současným opatřením není reálný. "Rozsvícení proběhne 29. listopadu - ať už formou online přenosu, nebo dle plánovaného programu. Záleží, co dovolí opatření.  Informace včas zveřejníme," uvedla na náš dotaz Simona Schellová ze žatecké radnice. 

Podobně, bez návštěvníků, to bude i v samotných Blšanech či Podbořanech a na dalších místech. Například v Petrohradě vymysleli náhradní „program“. „Vánoční výzdobu nám nainstalují pracovníci Technické správy města Žatce. Předpokládám, že do konce listopadu budou stromečky nazdobeny, aby mohly první adventní neděli 29. listopadu svítit. Každou adventní neděli z místního rozhlasu zazní několik koled pro navození vánoční atmosféry,” sdělila petrohradská starostka Jitka Dondová. Lidé v Petrohradě, Černčicích a Bílenci také budou mít možnost zasílat fotografie své předvánoční výzdoby. „Všechny snímky pak zveřejníme na stránkách obce a ty nejlepší se dočkají věcné odměny,“ uvedla starostka. 

Ani ve Vroutku nebude adventní jarmark. "V neděli 29. listopadu v 17 hodin rozsvítíme stromek a pustíme koledu z místního rozhlasu," informoval starosta Vroutku Jaromír Kubelka.


Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video