Medaile k dárcům putovaly poštou

Lucie Steklá 2021-01-14 15:38:00

Kvůli omezením, které s sebou již řadu měsíců nese pandemie koronaviru, letos neproběhlo oceňování dárců krve.

Medaile za odběry k nim proto putovaly poštou. Zástupci Českého červeného kříže, oblastního spolku v Lounech tak rozeslali bezpříspěvkovým dárcům krve devadesát bronzových medailí prof. Jana Jánského, které se dávají za deset odběrů krve, stříbrných medailí odeslali 68 (za dvacet odběrů), zlatých za čtyřicet odběrů z ČČK poštou obdrželo dvaapadesát dárců. K osobnímu předání na oblastní spolek v Lounech bylo pozváno třicet osm držitelů Zlatých křížů III. třídy za 80 odběrů krve a devatenáct držitelů Zlatých křížů II. třídy za 120 odběrů krve. ,,V letošním roce z důvodů pandemie koronaviru a nařízení vlády ČR nemohlo dojít ke slavnostnímu oceňování, proto jsme přikročili k zasílání medailí poštou na adresy bezpříspěvkových dárců krve a u Křížů k jednotlivému pozvání na Oblastní spolek Českého červeného kříže,“ řekla Lenka Vacková, ředitelka oblastního spolku v Lounech. Jednou z oceněných za čtyřicet odběrů byla Renata Bassy (na snímku), která krev daruje již dvacet let.

Text: (lus), foto: archiv dárkyně


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video