Železniční mosty u Koštic čeká modernizace

Lucie Steklá 2021-03-30 13:42:00

Stav mostů přes Ohři se zhoršuje, během rekonstrukce nahradí vlaky na tři měsíce autobusy.

Lounsko (lus) Během letních měsíců čeká trať z Loun do Lovosic výluka. Ta je plánována od 1. června v úseku od Radonic nad Ohří do Libochovic, kde vlaky do začátku září nahradí autobusy. Uzavření trati si vyžádá rekonstrukce dvojice ocelových příhradových mostů o délce 128 a sedmatřicet metrů vedoucích přes řeku Ohři a přilehlé záplavové území nedaleko stanice Koštice nad Ohří.

Stavba se nachází na jednokolejné neelektrizované regionální trati Lovosice - Louny. Rekonstruována bude dvojice nevyhovujících ocelových konstrukcí železničních mostů přes Ohři. ,,Mosty vykazují značný rozsah koroze a defektů. Současně s opravou mostních konstrukcí proběhne rekonstrukce železničního svršku a spodku včetně přeložek sdělovacích a zabezpečovacích kabelů,“ vysvětlil Dušan Gavenda, mluvčí Správy železnic s tím, se že po dobu oprav počítá se zavedením náhradní autobusové dopravy.

Rekonstrukce mostů začala přípravnými pracemi loni v listopadu, stavební práce mají skončit do letošního listopadu. Správa železnic za opravu mostů zaplatí 182 milionů korun. Jedná se o další rekonstrukci této trati, která nebyla součástí rozsáhlé modernizace provedené v roce 2019. Stavební práce měly proběhnout už loni, ukončeny měly být v prosinci 2020, odsunuly je ale průtahy ve výběrovém řízení na firmu, která rekonstrukce provede. ,,Na zpoždění investice měla vliv nutnost opakovat výběrové řízení na dodavatele. První soutěž Správa železnic zrušila, protože nabídkové ceny výrazně překročily předpokládanou cenu veřejné zakázky,“ uvedl mluvčí.

Oba železniční mosty pocházejí z počátku 20. století a z podrobných pravidelných prohlídek vyplývá, že se za poslední období jejich stav zhoršil. Konstrukce je stále silněji narušena korozí. Zatím tyto závady neznamenají nutnost zavedení dopravního omezení, snížení rychlosti a zatížitelnosti na mostech. ,,Bez rekonstrukce mostů by k tomu dojít muselo, což vzhledem k nedávno dokončené revitalizaci této tratě není žádoucí,“ upozornil D. Gavenda.

Železniční mosty byly postaveny v roce 1902. Kromě špatného technického stavu nevyhovuje ani jejich současné šířkové uspořádání, neodpovídají podmínkám pro bezpečný provoz. Nové mosty jsou navrženy jako jednokolejné s průběžným kolejovým ložem.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video