Křesadlo pro Zuzanu. Cenu za dobrovolnictví získala podruhé

Alla Želinská 2021-07-30 01:25:00

„Miluji svoji práci a jsem strašně vděčná a šťastná, že jsem se před osmi lety vydala na cestu nezisku a dobrovolnictví,“ říká Zuzana Bechyňová Jiranová, ředitelka 1. České společnosti Podbořany, letos již podruhé držitelka ocenění Křesadlo pro dobrovolníky z Ústeckého kraje (poprvé před čtyřmi lety).

Tentokrát přišlo 24 nominací z celého kraje, oceněno bylo šest dobrovolníků, mezi nimiž jsou Zuzana Bechyňová z Podbořan a Zdeňka Mocňáková z Loun, se kterou podbořanská organizace dlouhodobě spolupracuje.

Křesadlo, které je symbolem vykřesané jiskřičky lidství, míří každoročně jako zvláštní poděkování k těm, kteří nezištně pomáhají ostatním. Anketu vyhlašuje a cenu uděluje Regionální dobrovolnické centrum pro Ús-tecký kraj, které spolupracuje na projektu „Rozvoj dobrovolnictví v ČR”.

„Mám z ocenění obrovskou radost, protože tuto cenu udělují lidé, kteří se dobrovolnic-tví věnují a vědí, kolik je za vším úsilí a času. Bez pomáhání druhým lidem bych to nebyla já, dobrovolnictví mě dělá lepším člověkem a naplňuje mě,“ uvedla osmatřicetiletá Zuzana Bechyňová, jejíž manžel a dvě děti jsou velkými pomocníky v tom, co dělá. Jako vedoucí neziskové organizace, chůva v dětské skupině, poradkyně vystudovala sociálně právní činnost a mnoho dalších kurzů. „Za osm let naši činnosti jsme navázali spolupráci s Úřadem práce Podbořany i Žatec, OSPOD Podbořany, pravidelně připravujeme oblečení pro klienty chráněného bydlení z léčebny Petrohrad nebo žateckého Vavřince. Nově také svážíme potraviny z Potravinové banky Džbánsko,“ přiblížila Zuzana svoji práci, kterou jak dodává, dělá s nadšením a s láskou.

„V loňském roce jsem byla trošku v útlumu z celkové situace kolem covidu, děti byly doma, starali jsme se o umírající maminku. Nyní už jsem zase nabrala sílu a těší mě pomáhat ostatním,“ řekla nám Z. Bechyňová.

Nejvíc spolupracuje se Zdeňkou Mocňákovou, předsedkyní Svazu tělesně postižených v Lounech, která cenu Křesadlo za svou trvalou pomoc ostatním lidem získala již poněkolikáté. „Pořádáme spolu Den sociálních služeb, pravidelně vozí věci do Dobrošatníku a také naopak vyhledává rodiny v nouzi, kterým pak poskytujeme materiální pomoc,“ doplnila Zuzana. 

Na snímku držitelky Křesadla, Zuzana Bechyňová a Zdeňka Mocňáková, cenu převzaly v Ústí 9. června.

Komentáře

Nabídky práce

Práce v Rakousku

Hledáte práci v Rakousku? Mluvíte Německy? Máte praxi ve stavebnictví či řemeslech? Kontaktujte nás!
Kontakt: Irena Chaloupková
Tel.: 608825535
WWW: https://trummer.eu/cz/
E-mail: irena.chaloupkova@trummer.eu


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Leona Machálková zpívala pro Chomutováky a nejen pro ně :-)

ABBA!...

Přehrát video
Muzejní zahrada v Žatci a EHD 2021

Žatec před 600 lety v tanci....

Přehrát video