Pece vyhasly, Elektroporcelán v Lounech končí

Lucie Steklá 2021-08-18 18:52:47

Tradiční lounský podnik končí s výrobou po sedmdesáti letech, areál má sloužit jako skladovací a logistické centrum.

Louny (lus) Další tradiční podnik v Lounech končí. Po sedmdesáti letech vyhasly pece v Elektroporcelánu Louny, tradičním výrobci keramického sortimentu či izolátorů. ,,Oznamujeme všem odběratelům a dodavatelům, že z důvodu nepříznivé situace a dramatického propadu tržeb způsobeného zejména pandemií, byla z rozhodnutí představenstva společnosti zastavena výroba technické keramiky v obou výrobních závodech,“ uvedli majitelé společnosti. Od druhé čtvrtiny letošního roku je tak výroba v lounském závodě pozastavena a dochází k doprodeji skladových zásob, současně probíhá odprodej nepotřebných strojů, zařízení či manipulační techniky. ,,Tradiční český výrobce vysokonapěťových izolátorů a dalšího průmyslového keramického sortimentu reaguje na situaci na trhu a přizpůsobuje své fungování z výrobně-obchodního na čistě obchodní. Společnost Elektroporcelán patří mezi společnosti, které zasáhla pandemie COVID opravdu významně. Zatímco před jejím propuknutím byla produkce dostatečně naplněna výrobou pro koncové zákazníky a pro další výrobce izolátorů v celé Evropě, od třetího čtvrtletí roku 2020 nastal fatální osmdesátiprocentní propad,“ vy-světlil předseda představenstva Eletroporcelánu Pavel Sehnal. Podle jeho slov přišla firma na začátku loňského roku firma o klíčové zahraniční zakázky v Itálii, následoval pád dodávek výrobků do Německa a pak i Rakouska. Poklesly dodávky i pro české klíčové odběratele.

Areál Elektroporcelánu ale nezůstane opuštěný. Jeho budoucnost vidí P. Sehnal jako skladovací a logistický areál: ,,Areál o rozloze 141 tisíc metrů čtverečných je svou polo-hou u páteřní tranzitní komunikace do Německa přímo předurčen pro revitalizační projekt přestavby na moderní skladově logistický areál. K současným skladovacím prostorům přibude šest nových hal.“

Elektroporcelán Louny patří do skupiny SPGroup, jedné z nejvýznamnějších finančních skupin v České republice.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video