V provozu je další úsek dálnice D6 u Lubence

Lucie Steklá 2021-09-14 17:52:00

Dálnice vedoucí Podbořanskem má být kompletně dostavěna o rok dříve než D7 na Lounsku.

Lounským okresem vedou dvě dálnice. Na té, protínající Lounsko, dálnici D7, v současné době probíhá stavba dvou čtyřpruhých úseků, tři a půl kilometrového u Panenského Týnce a šestikilometrového obchvatu Loun. Bezmála čtyř a půl kilometrový úsek u Chlumčan se má začít stavět ještě letos.

Podbořanskem vede úsek dálnice D6, na níž byl úsek za Lubencem zprovozněn v roce 2015, další úsek, dlouhý necelých pět kilometrů, se otevřel v úterý 31. srpna. Obchvat Lubence výrazně uleví nákladní dopravě v obci. Zprovoznění ,,šestky“ coby kompletní dálnice má být v roce 2026, o rok dříve, než je v plánu dokončení dálnice vedoucí Lounskem ,,sedmičky“.

Obchvat na D6 kolem Lubence zajistí obci odchýlení dopravy. ,,Bude mít velmi pozitivní dopad na obyvatele obce. Zejména vyloučení těžké nákladní dopravy a její převedení na přeložku podstatně zmenší vliv hluku a exhalací na obyvatele a vliv vibrací na okolní objekty,“ uvedlo ministerstvo dopravy. Vybudování dálnice D6, která má být jako celek dokončena v roce 2026, tedy o rok dříve než D7, výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi Českou republikou a Německem. ,,V Lubenci se otevřením obchvatu výrazně zvýší bezpečnost chodců, která nebude rozdělena dopravou jako v současnosti. Sníží se míra hlukového zatížení v obytných zónách, zlepší se možnost využití stávající silnice I/6 pro místní dopravu a zlepší se celková dostupnost regionu, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany,“ míní investor stavby Ředitelství silnic a dálnic.

Práce na obchvatu Lubence probíhaly od jara roku 2018. Lubenečtí se obchvatu obce dočkali po mnoha letech slibů a odkladů stavby.

Dálnice D6 má zprovozněné úseky z Prahy až k Řevničovu. Právě dva úseky na Rakovnicku, 5,6 kilometru dálnice od Nového Strašecí do Řevničova a 4,2 kilometru dlouhý obchvat Řevničova, jsou zatím nejnovější. Oba byly dokončeny a zprovozněny v roce 2020. Ještě letos má začít stavba přeložky navazujícího úseku u Krupé, který měří 6,5 kilometru. Příští rok má začít stavba úsek u Hořesedel, přeložka silnice dlouhá 9,2 kilometru a obchvat Hořoviček dlouhý 5,2 km. Zprovozněny mají být do roku 2025. Zbývající čtyři úseky v celkové délce 49,3 kilometru se mají začít stavět v roce 2023, stavět se má tři roky. Nejdelším úsekem poslední etapy D6 je úsek Petrohrad – Lubenec měřící 12,1 km.

Úsek kolem Lubence navazuje na část mezi tímto městem a Bošovem, která byla zprovozněna v roce 2015. ŘSD však nadále intenzivně pracuje na přípravě dalších úseků, které chybí ke kompletnímu ucelení tahu D6. „Na část u Krupé probíhá výběrové řízení na zhotovitele, hodnocení nabídek je však časově náročné z hlediska posuzování referencí uchazeče s nejvýhodnější nabídkou. Následovat budou v roce 2022 úseky u Hořesedel a Hořoviček, kde vykupujeme pozemky a v nejbližší době budeme podávat žádosti o stavební povolení,“ představil Mátl nejbližší plány dostavby D6.

Foto: Den otevřených dveří na dálnici. Ještě před otevřením si nový úsek dálnice D6 mohla vyzkoušet veřejnost. Zájemci si úsek mohli projít pěšky, projet na kole či kolečkových bruslích. Nechyběly doprovodné akce. Foto: ŘSD

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video