V provozu je další úsek dálnice D6 u Lubence

Lucie Steklá 2021-09-14 17:52:00

Dálnice vedoucí Podbořanskem má být kompletně dostavěna o rok dříve než D7 na Lounsku.

Lounským okresem vedou dvě dálnice. Na té, protínající Lounsko, dálnici D7, v současné době probíhá stavba dvou čtyřpruhých úseků, tři a půl kilometrového u Panenského Týnce a šestikilometrového obchvatu Loun. Bezmála čtyř a půl kilometrový úsek u Chlumčan se má začít stavět ještě letos.

Podbořanskem vede úsek dálnice D6, na níž byl úsek za Lubencem zprovozněn v roce 2015, další úsek, dlouhý necelých pět kilometrů, se otevřel v úterý 31. srpna. Obchvat Lubence výrazně uleví nákladní dopravě v obci. Zprovoznění ,,šestky“ coby kompletní dálnice má být v roce 2026, o rok dříve, než je v plánu dokončení dálnice vedoucí Lounskem ,,sedmičky“.

Obchvat na D6 kolem Lubence zajistí obci odchýlení dopravy. ,,Bude mít velmi pozitivní dopad na obyvatele obce. Zejména vyloučení těžké nákladní dopravy a její převedení na přeložku podstatně zmenší vliv hluku a exhalací na obyvatele a vliv vibrací na okolní objekty,“ uvedlo ministerstvo dopravy. Vybudování dálnice D6, která má být jako celek dokončena v roce 2026, tedy o rok dříve než D7, výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení přepravní doby směrem k našim západním hranicím a umožní lepší spojení mezi Českou republikou a Německem. ,,V Lubenci se otevřením obchvatu výrazně zvýší bezpečnost chodců, která nebude rozdělena dopravou jako v současnosti. Sníží se míra hlukového zatížení v obytných zónách, zlepší se možnost využití stávající silnice I/6 pro místní dopravu a zlepší se celková dostupnost regionu, což zvýší jeho atraktivitu pro investory i občany,“ míní investor stavby Ředitelství silnic a dálnic.

Práce na obchvatu Lubence probíhaly od jara roku 2018. Lubenečtí se obchvatu obce dočkali po mnoha letech slibů a odkladů stavby.

Dálnice D6 má zprovozněné úseky z Prahy až k Řevničovu. Právě dva úseky na Rakovnicku, 5,6 kilometru dálnice od Nového Strašecí do Řevničova a 4,2 kilometru dlouhý obchvat Řevničova, jsou zatím nejnovější. Oba byly dokončeny a zprovozněny v roce 2020. Ještě letos má začít stavba přeložky navazujícího úseku u Krupé, který měří 6,5 kilometru. Příští rok má začít stavba úsek u Hořesedel, přeložka silnice dlouhá 9,2 kilometru a obchvat Hořoviček dlouhý 5,2 km. Zprovozněny mají být do roku 2025. Zbývající čtyři úseky v celkové délce 49,3 kilometru se mají začít stavět v roce 2023, stavět se má tři roky. Nejdelším úsekem poslední etapy D6 je úsek Petrohrad – Lubenec měřící 12,1 km.

Úsek kolem Lubence navazuje na část mezi tímto městem a Bošovem, která byla zprovozněna v roce 2015. ŘSD však nadále intenzivně pracuje na přípravě dalších úseků, které chybí ke kompletnímu ucelení tahu D6. „Na část u Krupé probíhá výběrové řízení na zhotovitele, hodnocení nabídek je však časově náročné z hlediska posuzování referencí uchazeče s nejvýhodnější nabídkou. Následovat budou v roce 2022 úseky u Hořesedel a Hořoviček, kde vykupujeme pozemky a v nejbližší době budeme podávat žádosti o stavební povolení,“ představil Mátl nejbližší plány dostavby D6.

Foto: Den otevřených dveří na dálnici. Ještě před otevřením si nový úsek dálnice D6 mohla vyzkoušet veřejnost. Zájemci si úsek mohli projít pěšky, projet na kole či kolečkových bruslích. Nechyběly doprovodné akce. Foto: ŘSD

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video