Běžíme pro ČESKÉ SRDCE s rozumem

Lucie Steklá 2021-09-15 21:10:00

Chcete si zpříjemnit nedělní dopoledne sportem a ještě k tomu dobrým skutkem. Není nic snazšího. Připojte se k běhu, který pomůže dětem se speciálními potřebami. Zúčastněte se charitativního běhu, který pořádá Nadační fond Český mozek. Startuje se na fotbalovém stadionu v Lounech.

,,Rádi bychom Vás pozvali na první běh s názvem ,,Běžíme pro ČESKÉ SRDCE s rozumem“, který se uskuteční 19. září na lounském fotbalovém stadionu. Přijďte si zpříjemnit nedělní den a pomoci dětem, které to potřebují,“ zvou organizátoři z nadace.

Běhu bude věnováno nedělní dopoledne, trasa je připravena v délce čtyři kilometrů, pro Louňáky po známé trase, kolem cyklistického stadionu, ale také dva kilometry pro běžce s kočárky a 400 metrů pro handicapované běžce a vozíčkáře. V odpoledním programu vystoupí Ladislav Křížek, Felix Slováček jr., Martin Maxa, Bára Mottlová či Julián Záhorovský.

Registrace pro účastníky běhu, kteří nevyužili možnost předregistrace, je v neděli od 10 hodin. Samotný běh bude odstartován v 11 hodin. Závod bude probíhat ve třech kategoriích. První jsou závodníci, inline brusle (4 km), druhou skupinou kočárky, odrážedla (2 km) a třetí skupina je určena pro vozíčkáře a handicapovane (2 km). Moderování bude mít pod křídly Petr Vojnar.

,,Můžete se těšit na vystoupení Míši Noskové, zazpívat Vám přijede též i Julian Záhorovský, Bára Motlová, Ladislav Křížek či Felix Slováček a další. Pro děti bude připraven skákací hrad, cukrová vata, zábavné soutěže. Pro maminky Beauty koutek, líčení se Zuzanou Dobrotkovou, kosmetickou poradkyní,“ zvou pořadatelé.

Registrovat k závodu se můžete na webu www.ceskymozek.cz nebo na emailu registrace@ceskymozek.cz. Cena předregistrace je pro děti od 10 do 18 let sedmdesát korun, dospělého 250 korun. Cena na místě konání akce je sto korun za dítě, 300 za dospělého. Děti a ZTP, ZTP/P mají vstup zdarma. Registrovaní účastníci běhu budou zařazeni do slosování o hlavní ceny: zapůjčení vozu, focení v ateliéru, wellness pobyt, šaty na míru či značkové sluneční brýle.

Více informací k běhu najdete zde.

Nadační fond ČESKÝ MOZEK od vzniku 2010 podporuje zejména rozvoj ve vědě, lékařství a vzdělávání. Dále pod projektem ČESKÉ SRDCE finančně podporuje vážně nemocné děti a dospělé, pečující osoby, podporuje projekty a aktivity právnických i fyzických osob zaměřených na tělesně a mentálně postižené občany.

Cílem je propojení konkrétních příběhů a potřeb dětí a rodičů s cílenou finanční pomocí. I když se jednotlivé potřeby dětí můžou lišit, společně jim můžeme pomoci tam, kde to nejvíc potřebují. Ať už se jedná o financování nákladných terapií, zdravotních pomůcek nebo jiných činností spojených s péčí o děti.

PROJEKT ČESKÉ SRDCE se dlouhodobě zaměřuje na podporu jednotlivců, ale také organizací, které dále pomáhají konkrétním osobám. K hlavním oblastem podpory patří pomoc handicapovaným, pečujícím, rodičům samoživitelům, organizacím poskytující asistenční, odlehčovací služby a ozdravné pobyty, a také na podporu lidem, kteří se dostali do tíživé situace a potřebují pomoc.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video