Starostu Volkmanna připomíná pamětní deska i název ulice

Lucie Steklá 2021-09-21 13:26:00

Stálou připomínkou bývalého lounského starosty je ulice Emila Volkmanna v západní části Loun a také pamětní deska na domě, v němž žil.

Emil Volkmann má v Lounech svoji ulici. K jejímu oficiálnímu pojmenování došlo v pátek 20. srpna odpoledne. Ulice Volkmannova je v západní části Loun (za prodejnou Lidl) propojující ulice Postoloprtská a Mělecká. První polistopadový starosta města se za dobu svého působení ve funkci v letech1990 až 2002 zásadně podílel na proměně tváře našeho města. Emil Volkmann (22. 8. 1936 Jimlín – 30. 12. 2018 Louny) by se letos dožil 85 let. Volkmann byl všeobecně váženou a respektovanou osobností. V roce 2004 obdržel titul Čestný občan Loun. Slavnostního aktu se zúčastnili manželka prvního polistopadového starosty města Jana se svými nejbližšími, zástupci sou-časného i minulého vedení města a zastupitelů a další občané.

Stálou připomínkou výjimečného lounského muže je od pondělí 23. srpna 2021 pamětní deska na domě č. p. 1863 v ulici SNP, kde Emil Volkmann dlouhá léta žil. Slavnostnímu odhalení byli kromě manželky Jany Volkmannové a její rodiny přítomni i zástupci současného a bývalého vedení města, přátelé a další občané.

Pamětní desku vyrobila i nainstalovala firma Pavla Fexy (Atelier Vocelova), která již pro město Louny vytvořila pamětní desky lounským rodákům, letcům RAF Miroslavu Vildovi, Bohuslavu Kimličkovi a Jaroslavu Skutilovi (2015) a fotbalovému internacionálovi Ladislavu Novákovi, taktéž narozenému v Lounech (2017).Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video