Covid je zpět. Červená na semaforu svítí zejména na Lounsku

Lucie Steklá 2021-11-04 12:22:00

Okres Louny (hm, lus) Česko zřejmě čelí další vlně koronavirové epidemie. Čísla rostou a neustále přibývá hospitalizovaných. Počet nakažených stoupá také v okrese Louny, nejvíce v Lounech a jejich okolních obcích. Okres Louny je na tom v rámci kraje nejhůře.


 ,,V okrese Louny jsou hlášené případy ze čtrnácti školských zařízení a četné jsou i výskyty v rodinách,“ uvedl lounský starosta Pavel Janda. Na Lounsku, které zahrnuje 38 obcí, je koronavirová situace z okresu nejvážnější. K pondělku zde bylo napočítáno 410 nakažených, z toho 28 lidí starší 65 let a devět občanů starších 75 let. Počet hospitalizovaných obyvatel Lounska je třináct. Za minulý týden na Lounsku přibylo 158 pozitivních.

Mírnější je situace na Žatecku, které zahrnuje osmnáct obcí. K prvnímu listopadovému dni tam bylo sedmdesát sedm lidí nakažených covidem-19, z toho sedm osob ve věku 65+ a dva lidé ve věku 75+. Oproti předchozím týdnům se na Žatecku navýšil rovněž počet hospitalizovaných. Aktuálně s koronavirem v nemocnici bojují tři lidé. Za uplynulý týden přibylo přesně 38 nakažených.

Nejméně aktuálně nakažených je stále na Podbořansku, i když také zde čísla stoupají. V regionu, zahrnujícím jedenáct obcí, je osmadvacet covid pozitivních občanů, nikdo z nich se však neléčí v nemocnici. V minulém týdnu zde přibylo jedenáct nemocných.

Podle údajů, za posledních čtrnáct dní v souvislosti s nákazou covid-19 v okrese Louny zemřeli dva lidé.

Podle neveřejných podrobných dat o vakcinaci v jednotlivých obcích republiky, které zveřejnil webový server Seznam Zprávy, má na Lounsku alespoň jednu očkovací dávku 56,4 procenta populace, což je 24 531 osob. I zde prošli vakcinací zejména lidé ve věku 70 až 79 let, a to 81 procent. Na Žatecku bylo ke dni 24. října naočkováno minimálně jednou dávkou vakcíny 56 procent zdejších obyvatel, tedy 15 252 lidí. Na Podbořansku je v rámci našeho okresu naočkováno nejvíce obyvatel (57,5 procent), tedy 9 005 lidí. V Ústeckém kraji, kde žije přes 817 tisíc obyvatel, činí podíl osob alespoň s jednou dávkou vakcíny 55,6 procent.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video
Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video