Lounští šachisté před koncem roku spadli na druhou příčku přeboru

Lucie Steklá 2022-01-12 19:19:50

V úvodním utkání nového roku remizovali.

Lounští šachisté v závěru loňského roku odehráli několik zápasů. A tým Loun po prohře proti týmu Povrl klesl v tabulce krajského přeboru na druhé místo. V krajském přeboru II. tříd je B tým na druhém místě, Louny C jsou v tabulce poslední.

V pátém kole nejvyšší krajské soutěže šachistů jel ŠK Louny A ke svému zápasu na šachovnice Šachy Povrly. Lounští hráči podlehli svému soupeři nejtěsnějším poměrem 4.5:3,5 bodu. Výsledky na jednotlivých šachovnicích byly následující: Wichs – Hons 0:1, Šulc – Kšána 0:1, Sochor – Lančarič 1:0, Říha – Volek 1:0, Klátil – Reitingerová 0:1, Černíková - Reitinger remis, Krivoš – Majerik 1:0, Bürgermeister – Košťál 1:0. Po této porážce klesly Louny na druhé místo v tabulce.

V letošním posledním kole soutěže šachistů KP II hrál ŠK Louny B s celkem ŠK Postoloprty. Lounští šachisté vyhráli poměrem 5:3 bodům. B tým vyhrál čtyři z pěti zápasů a v tabulce je druhý.

Ve stejné soutěži jel ŠK Louny C k zápasu se ŠK Magic Žatec a prohrál 6:2 bodům. ,,Céčku“ se nedaří, ani jeden ze čtyř zápasů zatím nevyhrál a tabulku uzavírá. V soutěži KP III. třídy hrál ŠK Louny D s týmem ŠK Slavoj Litoměřice E a zvítězil 3,5:1,5 bodu. ,,Déčko“ dva zápasy zatím vyhrálo a tři prohrálo, v tabulce dvanácti týmů bylo v závěru roku osmé.

Ke svému dalšímu zápasu v nejvyšší krajské soutěži šachistů a prvnímu v novém roce nastoupil Šachový klub Louny „A“ proti TJ Sokol Údlice „B“. ,,Lounští bez dvou hráčů základní sestavy remizovali 4:4 bodů,“ uvedl za ŠK Ladislav Jarina.

Výsledky na jednotlivých šachovnicích: Kšána - Horák Jiří remis, Lančarič – Horák Aleš remis, Volek – Nudčenko 1:0, Reitingerová – Kotrba remis, Reitinger – Koblasa 1:0, Košťál – Kindl remis, Jílek – Kalužný 0:1, Jarina – Peroutka 0:1. Po této remíze klesl A tým lounských šachistů na třetí místo krajského přeboru. Ze šesti utkání čtyřikrát vyhrál, jednou remizoval a jednou prohrál. V tabulce má tým třináct bodů, tým na prvním místě, Klášterec, má bodů patnáct, stejně jako druhý tým Ústí nad Labem.

V soutěži KP III. třídy jel ŠK Louny „D“ ke svému zápasu proti Sportis Svádov-Olšinky „B“. Zápas skončil smírně 2,5:2,5 bodu. Tým statečně bojuje ve středu tabulky. Ze šesti utkání zvítězil dvakrát, jednou remizoval a třikrát prohrál, v tabulce má sedm bodů. Vedoucí tým ze Štětí má bodů šestnáct.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video