Dětskou psychiatrickou nemocnici vede Nikol Přibilová

Lucie Steklá 2022-01-16 15:28:00

Jedním z jejích hlavních úkolů je stabilizace personální situace nemocnice.

Dětská psychiatrická nemocnice (DPN) Louny má od 1. ledna novou ředitelku. Stala se jí Nikol Přibilová, která v zařízení pracuje již jedenáct let a do konce loňského roku tam působila jako vedoucí lékařka chlapeckého oddělení a zároveň zástupce primáře. Jmenoval ji před koncem svého mandátu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Výběrové řízení ministerstvo zdravotnictví (MZ) vypsalo poté, co v říjnu rezignoval na funkci ředitele Petr Kráčmer. Na několik týdnů byl vedením zařízení pověřen ředitel Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice Jiří Tomeček.

,,Pan Tomeček udělal, na čem jsme se domluvili. Tedy zjistil skutečný stav nemocnice, vzhledem ke zkušenostem z velké nemocnice oproti malému zařízení v Lounech, nabídl pomoc s procesy. Zároveň platí, že nemocnice Horní Beřkovice je do budoucna připravena novému vedení nemocnice metodicky pomoci,“ uvedla Martina Čovbanová z tiskového oddělení MZ. Situace v DPN Louny je z personálního hlediska stabilizovaná, nicméně jednoznačně je do budoucna nutné posílení personálních kapacit, tak, aby se mohla péče rozvíjet.

Rezignaci ministrovi zdravotnictví předal ředitel P. Kráčmer počátkem října. Hlavním důvodem byla snaha umožnit nové řešení složité personální situace v této instituci. „Pavel Kráčmer řídil nemocnici šest let a odvedl zde práci, za kterou bych mu chtěl poděkovat. Nyní je však třeba zapracovat na dalším kvalitativním posunu, a především dotažení akreditace pro specializační vzdělávání lékařů v oblasti dětské a dorostové psychiatrie. Pan ředitel mě seznámil se svým pohledem na věc a požádal mě o uvolnění z funkce. Já jeho rozhodnutí respektuji. Je však evidentní, že nové vedení bude muset urychleně začít pracovat na personální stabilizaci nemocnice,“ uvedl tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle jeho slov bylo svěření vedení DPN Louny do rukou J. Tomečka nejlepším možným řešením.

„Je určitě nespornou výhodou, že paní doktorka nemocnici dobře zná. Jedním z jejích hlavních úkolů by měla být stabilizace personální situace nemocnice, a to jak lékařů a sester, tak ostatních profesí, například ekonomického charakteru. Paní ředitelka by se také měla zaměřit na zkvalitnění péče o dětské pacienty v oblasti terapie a profesní vzdělávání zaměstnanců,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch priority, které nové vedení nemocnice čekají.

Nikol Přibilová se podle vyjádření MZ bude dlouhodobě podílet na reformě péče o duševní zdraví, dále bude úzce spolupracovat s návaznými školskými a sociálními službami v rámci agendy dětské a dorostové psychiatrie a také bude pokračovat v přípravě doplňkové zdravotní služby denního stacionáře pro děti a adolescenty. Ředitelka a lékařka N. Přibilová vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze obor Všeobecné lékařství a v dalších studiích absolvovala postgraduální studium v oboru neurovědy. Do roku 2015 působila jako vědecký pracovník v oblasti neuropsychiatrie a nyní poskytuje také ambulantní péči, jako psychiatr pro děti a dorost, který se zabývá diagnostikou a léčbou duševních poruch dětí a adolescentů.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video