Dětskou psychiatrickou nemocnici vede Nikol Přibilová

Lucie Steklá 2022-01-16 15:28:00

Jedním z jejích hlavních úkolů je stabilizace personální situace nemocnice.

Dětská psychiatrická nemocnice (DPN) Louny má od 1. ledna novou ředitelku. Stala se jí Nikol Přibilová, která v zařízení pracuje již jedenáct let a do konce loňského roku tam působila jako vedoucí lékařka chlapeckého oddělení a zároveň zástupce primáře. Jmenoval ji před koncem svého mandátu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Výběrové řízení ministerstvo zdravotnictví (MZ) vypsalo poté, co v říjnu rezignoval na funkci ředitele Petr Kráčmer. Na několik týdnů byl vedením zařízení pověřen ředitel Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice Jiří Tomeček.

,,Pan Tomeček udělal, na čem jsme se domluvili. Tedy zjistil skutečný stav nemocnice, vzhledem ke zkušenostem z velké nemocnice oproti malému zařízení v Lounech, nabídl pomoc s procesy. Zároveň platí, že nemocnice Horní Beřkovice je do budoucna připravena novému vedení nemocnice metodicky pomoci,“ uvedla Martina Čovbanová z tiskového oddělení MZ. Situace v DPN Louny je z personálního hlediska stabilizovaná, nicméně jednoznačně je do budoucna nutné posílení personálních kapacit, tak, aby se mohla péče rozvíjet.

Rezignaci ministrovi zdravotnictví předal ředitel P. Kráčmer počátkem října. Hlavním důvodem byla snaha umožnit nové řešení složité personální situace v této instituci. „Pavel Kráčmer řídil nemocnici šest let a odvedl zde práci, za kterou bych mu chtěl poděkovat. Nyní je však třeba zapracovat na dalším kvalitativním posunu, a především dotažení akreditace pro specializační vzdělávání lékařů v oblasti dětské a dorostové psychiatrie. Pan ředitel mě seznámil se svým pohledem na věc a požádal mě o uvolnění z funkce. Já jeho rozhodnutí respektuji. Je však evidentní, že nové vedení bude muset urychleně začít pracovat na personální stabilizaci nemocnice,“ uvedl tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle jeho slov bylo svěření vedení DPN Louny do rukou J. Tomečka nejlepším možným řešením.

„Je určitě nespornou výhodou, že paní doktorka nemocnici dobře zná. Jedním z jejích hlavních úkolů by měla být stabilizace personální situace nemocnice, a to jak lékařů a sester, tak ostatních profesí, například ekonomického charakteru. Paní ředitelka by se také měla zaměřit na zkvalitnění péče o dětské pacienty v oblasti terapie a profesní vzdělávání zaměstnanců,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch priority, které nové vedení nemocnice čekají.

Nikol Přibilová se podle vyjádření MZ bude dlouhodobě podílet na reformě péče o duševní zdraví, dále bude úzce spolupracovat s návaznými školskými a sociálními službami v rámci agendy dětské a dorostové psychiatrie a také bude pokračovat v přípravě doplňkové zdravotní služby denního stacionáře pro děti a adolescenty. Ředitelka a lékařka N. Přibilová vystudovala 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze obor Všeobecné lékařství a v dalších studiích absolvovala postgraduální studium v oboru neurovědy. Do roku 2015 působila jako vědecký pracovník v oblasti neuropsychiatrie a nyní poskytuje také ambulantní péči, jako psychiatr pro děti a dorost, který se zabývá diagnostikou a léčbou duševních poruch dětí a adolescentů.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video