Starostka Břehovská: tento rok bude pro Blšany velmi zásadní

Alla Želinská 2022-01-25 22:04:00

Rok 2022 bude pro Blšany velmi zásadní, říká starostka Dagmar Břehovská. Na jaře město zahájí zkušební provoz splaškové kanalizace a čistírny odpadních vod. Druhý největší a investičně nejnáročnější projekt bude viditelnější a výrazně změní vzhled města – na místě rozsáhlého areálu bývalého mlýna v centru Blšan vznikne park.

Především rodiny s dětmi snad potěší také připravovaná lesní stezka s herními a lanovými prvky. Na nové dětské hřiště se těší také děti v Liběšovicích. "Dočkáme se i rekonstrukce chodníku podél silnice I/27 od křižovatky na Podbořany k mostu přes Blšanku. Dokončena by měla být změna územního plánu, kterou jsme v uplynulém roce zahájili, a která je velmi důležitá pro budoucí rozvoj města. Pokračovat budeme samozřejmě i v práci na dalších připravovaných projektech – je jich mnoho a všechny jsou velmi potřebné, počínaje chodníky podél dalších úseků silnice I/27 či chodníkem celou obcí Liběšovice, přes revitalizace návsí, opravy hřbitovů až po rekonstrukce místních komunikací," vyjmenovává starostka úkoly roku 2022.

Rok 2021 proběhl především ve znamení výstavby kanalizace a přípravy dalších, již zmíněných akcí. Na všechny velké projekty se podařilo získat dotace, v roce 2022 díky tomu očekáváme rekordní příjmy téměř 63 milionů korun, což je více než trojnásobek běžného rozpočtu. "Výstavba splaškové kanalizace ovlivnila samozřejmě chod města, dopravu i běžný život občanů, ale nejhorší už je naštěstí za námi," dodává D. Břehovská.

V uplynulém roce také v Malé Černoci byla zrekonstruována kaple sv. Antonína Paduánského na návsi. Zajímavý výsledek přinesla studie na využití budovy bývalé školy v Liběšovicích, ve které by mohlo vzniknout v budoucnu pět bytových jednotek.

Starostka v naší novoroční minianketě popřála všem hodně štěstí a zdraví v novém roce.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video